XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018r. 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

1. Dziś święto narodowe. Radujemy się setną rocznicą odzyskania Niepodległości. Z tej okazji suma będzie odprawiona w intencji Ojczyzny a po mszy św. popołudniowej czyli parę minut po 1600 w Domu Ludowym odbędzie się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły, na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców Matysówki. Zachęcamy również, jeśli ktoś jeszcze tego nie uczynił, do wywieszenia na domach flagi państwowej.
  2. W czwartek, 15 listopada, nasza Szkoła przeżywać będzie Święto Patrona. O godz. 830 będzie msza święta w kościele a po niej uroczysta akademia w szkole. Pani Dyrektor i Rada Pedagogiczna serdecznie zapraszają nie tylko rodziców ale wszystkich mieszkańców Matysówki, zarówno na mszę św., jak i na akademię do szkoły.
  3. W piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego /przeniesiona z I piątku miesiąca/ i rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Drugi Światowy Dzień Ubogich ustanowiony rok temu z inicjatywy papieża Franciszka. Jest to trzecia niedziela miesiąca – taca na cele inwestycyjne parafii. Różaniec poprowadzi Róża pani Zofii Szyszki.
  5. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 176 do 180.
  6. „Bóg zapłać” strażakom za pomoc w zbiórce elektrośmieci a panu Janowi Rybińskiemu za udostępnienie placu pod tę zbiórkę.
  7. W miesiącu listopadzie zachęcamy do modlitwy za zmarłych, szczególnie w każdą niedzielę o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia i różańcem wypominkowym.
  8. W tym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania. W piątek po nabożeństwie spotkanie będzie miała klasa ósma, a w niedzielę po mszy o 1030 klasa trzecia gimnazjum.
  9. Dziś po sumie czyli mszy o 1030 spotkanie dla kandydatów na ministrantów, zaś w przyszłą niedzielę po mszy popołudniowej.
  10. Gmina Tyczyn organizuje kurs komputerowy dla osób powyżej 65 roku życia. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej gminy, telefonicznie lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Tyczynie.
  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Poświęca ona wiele miejsca 100-leciu odzyskania Niepodległości przez Polskę. W „Rycerzu Niepokalanej” znajdziemy kalendarz na przyszły rok. Jest również nowy numer „Cuda i Łaski Boże”.
  12. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.