I Niedziela Adwentu – 01.12.2019r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Codziennie w dni powszednie roraty. Zapraszam wszystkich parafian, aby wraz z Maryją oczekiwać na przyjście Chrystusa w czasie świąt a zwłaszcza dzieci z lampionami. Przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości, gdyby ktoś chciał złożyć dar trzeźwości na czas Adwentu. Dziś po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych a po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  2. W środę wspominamy św. Barbarę a w piątek św. Mikołaja.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. Spowiedź w I Piątek od 1600. W piątek od 900 odbędą się odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami. Proszę, by do czwartku w zakrystii zgłosić chorych, do których trzeba przyjechać. Parafialna spowiedź przedświąteczna będzie we wtorek 17 XII. Nastąpi też zmiana godzin spowiedzi. Będzie ona przed południem od 900 do 1000 oraz popołudniu od 1530 do 1800 z przerwą podczas mszy o 1700.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 1200 do 1300 będzie tzw. „godzina łaski”. Maryja zapewniała, że co roku w tej godzinie będzie nawracać grzeszników i wysłucha naszych próśb, nawet tych zwyczajnych, byleby były z potrzeby serca. Jeżeli ktoś w tym czasie nie może przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Oczywiście kościół będzie otwarty po sumie do godz. 1300 i będzie możliwość indywidualnej modlitwy dla chętnych, którzy chcą skorzystać z obietnicy Maryi w tej godzinie łaski.
  5. Za tydzień, chociaż przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to jest to druga niedziela Adwentu i tradycyjnie dzień modlitw za Kościół na Wschodzie (szczególnie w krajach byłego ZSRR). Po mszach będzie zbiórka do puszek na ten cel. Natomiast na mszy św. o 1030 odbędzie się poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami. Różaniec w tym dniu poprowadzi Róża p. Moniki Tomkowicz.
  6. Są już do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże w cenie 12 zł a małe 5 zł.
  7. W piątek na mszę św. zapraszam ministrantów a po nabożeństwie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  8. W niedziele 8 i 15 grudnia odbędzie się w kościele kiermasz ozdób bożonarodzeniowych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski naszej Szkoły.
  9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakupione kwiaty. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 93 do 96 jeszcze według starej numeracji. Dziękuję również p. Kazimierzowi Wasilewskiemu i Ryszardowi Misiowi za zutylizowanie chryzantem z cmentarza a p. Władysławowi Matwijowi za koordynację całej akcji. „Bóg zapłać”!
  10. Pan Prezydent Tadeusz Ferenc w trosce o czyste powietrze w Rzeszowie, zaprasza mieszkańców Rzeszowa na spotkania informujące o możliwości wymiany źródeł ciepła, oraz możliwości dofinansowania takiej inwestycji. Spotkania odbywają się w SP nr 18 przy ul. Bł. Karoliny. Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.
  11. Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zimowy wypoczynek. Koszt 150 zł na tydzień, dla rodziny wielodzietnej 50% taniej. Szczegóły w przedsionku kościoła.
  12. Od przyszłej niedzieli Rada Parafialna będzie rozprowadzać poświęcone dziś opłatki wigilijne. Oczywiście są one gratis czyli za darmo. Można je wziąć, podziękować i odejść. Tradycją naszej parafii jest, że przy tej okazji można złożyć ofiarę na cele inwestycyjne parafii oraz ofiarę na służbę kościelną. Podobnie jak w ubiegłe lata tak i w tym roku proponujemy od rodziny (nie od numeru) kwotę 200 zł na cele inwestycyjne i 50 zł na służbę kościelną, które można złożyć jednorazowo lub rozłożyć sobie na mniejsze raty i złożyć w ciągu roku. Oczywiście hojności nie stawiamy granic, gdyby ktoś miał życzenie złożyć większą ofiarę i również zrozumiemy jeśli zaproponowana kwota przekracza możliwości finansowe jakiejś rodziny. W takim przypadku każda ofiara jest cenna. Jeśli kogoś nie stać na 250 zł na rok, to będziemy również wdzięczni za każdą inną sumę, na jaką kogoś stać. Gdy chodzi o wspomniane inwestycyjne to w tym roku doprowadziliśmy prąd elektryczny do kaplicy cmentarnej, zrobiliśmy ubikacje w kościele, wymieniliśmy okna w zakrystii oraz zamontowaliśmy automatykę do dzwonów. W nadchodzącym roku jeszcze zobaczymy, co będziemy robić. Na razie złożyliśmy wniosek do NFOŚiGW w sprawie termomodernizacji kościoła i plebani. Gdy chodzi o ofiary na służbę kościelną, to przypomnę, że w tym roku zwiększyły się wydatki bo mamy pana kościelnego. Niestety nie wszyscy czują potrzebę ofiary na ten cel i dlatego musimy dopłacać z tacy. Pozostajemy jeszcze w tym roku przy kwocie 50 zł od rodziny, ale liczymy bardzo na zrozumienie tych wydatków przez osoby, które zaniedbały składanie tej ofiary w ostatnim czasie oraz prosimy nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii o włączenie się do utrzymania i funkcjonowania parafii. Trochę dłuższe dziś ogłoszenia, więc dziękuję za wysłuchanie, cierpliwość i zrozumienie.