I Niedziela Adwentu – 02.12.2018r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Codziennie w dni powszednie roraty. Zapraszam wszystkich parafian, aby wraz z Maryją oczekiwać na przyjście Chrystusa w czasie świąt a zwłaszcza dzieci z lampionami. Przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości, gdyby ktoś chciał złożyć dar trzeźwości na czas Adwentu. Dziś po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W tygodniu wspominamy: we wtorek św. Barbarę, w czwartek św. Mikołaja.
  3. W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie jest to teraz święto obowiązkowe, niemniej jednak zapraszamy czcicieli Matki Bożej na msze św. o 730 i 1700. Po wieczornej mszy odmówimy różaniec przed figurą Matki Bożej. Do tej uroczystości przygotujemy się przez triduum od środy do piątku. W samą uroczystość od 1200 do 1300 będzie tzw. „godzina łaski”. Maryja zapewniała, że co roku w tej godzinie będzie nawracać grzeszników i wysłucha naszych próśb, nawet tych zwyczajnych, byleby były z potrzeby serca. Jeżeli ktoś w tym czasie nie może przyjść do kościoła, niech modli się w domu.
  4. W tym tygodniu wypada pierwsza środa miesiąca – nowenna do św. Józefa; pierwszy czwartek – godzina święta, w pierwszy piątek nabożeństwo do Serca Jezusowego. Spowiedź w I Piątek od 1600. W piątek od 800 odbędą się odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami. Proszę, by do czwartku w zakrystii zgłosić chorych do których trzeba przyjechać. Parafialna spowiedź przedświąteczna będzie we wtorek 18 IX.
  5. Za tydzień druga niedziela Adwentu to tradycyjnie dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Po mszach będzie zbiórka do puszek na ten cel. Natomiast na mszy św. o 1030 odbędzie się poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom pierwszo komunijnym. Różaniec w tym dniu poprowadzi Róża p. Henryki Stanio.
  6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień… /na odwrotnej stronie/.
  7. Są już do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże w cenie 12 zł a małe 5 zł.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakupione kwiaty. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 191 do 195.
  9. Dziś po mszy św. o 1030 w Domu Ludowym spotkanie z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem.
  10. W tym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania. W piątek po nabożeństwie spotkanie będzie miała klasa ósma, a w niedzielę po mszy o 1030 klasa trzecia gimnazjum.
  11. W sobotę w Terliczce zakończenie Roku Św. O. Pio. Dla zainteresowanych szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
  12. 9 i 16 grudnia odbędzie się u nas kiermasz filcowych ozdób bożonarodzeniowych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski naszej Szkoły.
  13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, tej najnowszej ale pozostało też kilka numerów „Gościa Niedzielnego” i „Naszej Arki” z kalendarzami na 2019 rok. Jest też „Mały Gość Niedzielny”, w którym dzieci znajdą lampion do złożenia.
  14. Od przyszłej niedzieli Rada Parafialna będzie rozprowadzać poświęcone dziś opłatki wigilijne. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na cele inwestycyjne parafii oraz ofiarę na służbę kościelną. Oczywiście opłatki są dla każdej rodziny czy osób samotnych gratisowo, a przy okazji można złożyć wspomniane ofiary lub uczynić to w innym terminie. Podobnie jak w ubiegłe lata tak i w tym roku proponujemy od rodziny kwotę 200 zł na cele inwestycyjne i 50 zł na służbę kościelną, które można złożyć jednorazowo lub rozłożyć sobie na mniejsze raty. Oczywiście hojności nie stawiamy granic, gdyby ktoś miał życzenie złożyć większą ofiarę i również zrozumiemy jeśli zaproponowana kwota przekracza możliwości finansowe jakiejś rodziny. W takim przypadku każda ofiara jest cenna, bo jeden może dawać z tego co mu zbywa a drugi odejmować sobie z tego, co miał na utrzymanie. Gdy chodzi o wspomniane cele inwestycyjne to planujemy w przyszłym roku doprowadzić prąd elektryczny do kaplicy cmentarnej, wykonać ubikacje w kościele oraz zamontować automatykę do dzwonów. Natomiast, gdy chodzi o ofiary na służbę kościelną, to przypomnę, że zwiększyły się wydatki bo mamy pana kościelnego. Pozostajemy dalej przy kwocie 50 zł od rodziny, ale liczymy bardzo na zrozumienie tych wydatków przez osoby, które zaniedbały składanie tej ofiary w ostatnim czasie. Trochę dłuższe dziś ogłoszenia, więc dziękuję za wysłuchanie, cierpliwość i zrozumienie.
  15. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.