I Niedziela Adwentu – 27.11.2022r.

I Niedziela Adwentu – 27.11.2022r.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Codziennie w dni powszednie wieczorem o 1700 roraty. Zapraszam wszystkich parafian, aby wraz z Maryją oczekiwać na przyjście Chrystusa w czasie świąt a zwłaszcza zapraszam dzieci z lampionami. Przy gazetach jest Księga Trzeźwości, można złożyć taki dar na czas Adwentu.
  2. W środę święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę św. Franciszka Ksawerego a w niedzielę św. Barbary. We wtorek nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W I Piątek możliwość spowiedzi rano i wieczorem.
  4. W poniedziałek po mszy spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. Przyszła niedziela czyli druga Adwentu to tradycyjnie dzień modlitw za Kościół na Wschodzie (szczególnie w krajach byłego ZSRR). Po mszach będzie zbiórka do puszek na ten cel. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic.
  6. Są już do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże w cenie 18 zł a małe 8 zł.
  7. Rozpoczęły się zapisy na ŚDM w Lizbonie na przełomie lipca i sierpnia. Zainteresowaną młodzież odsyłam na stronę mlodziez.rzeszow.pl.
  8. Serdecznie dziękuję paniom Halinie Sikorze i Małgorzacie Cygan za zrobienie dekoracji adwentowej. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy mieszkańców Alpejskiej od numeru 19 do końca czyli numeru 39. Kolejną ulicą będzie Pienińska.
  9. Od przyszłej niedzieli Rada Parafialna jak co roku będzie rozprowadzać poświęcone dziś opłatki wigilijne. Oczywiście opłatki są gratis czyli za darmo. Tradycją naszej parafii jest, że przy tej okazji można złożyć ofiarę na cele inwestycyjne parafii oraz ofiarę na służbę kościelną. Podobnie jak w ubiegłe lata tak i w tym roku proponujemy od rodziny kwotę 200 zł na cele inwestycyjne i 100 zł na służbę kościelną, które można złożyć jednorazowo lub rozłożyć sobie na mniejsze raty i złożyć w ciągu roku. Oczywiście hojności nie stawiamy granic, gdyby ktoś miał życzenie złożyć większą ofiarę i również zrozumiemy jeśli zaproponowana kwota przekracza możliwości finansowe jakiejś rodziny. W takim przypadku każda ofiara jest cenna. Jeśli kogoś nie stać na 300 zł na rok, to będziemy również wdzięczni za każdą inną sumę, na jaką kogoś stać. Liczymy na zrozumienie tych wydatków szczególnie przez osoby, które zaniedbały składanie tej ofiary w ostatnim czasie oraz prosimy nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii o włączenie się do utrzymania i funkcjonowania parafii. Gdy chodzi o inwestycje to minionym roku został wykonany remont kuchni na plebani, remont zakrystii oraz nagłośnienia w kościele. W nadchodzącym roku ze względu na wciąż niepewny czas trudno planować coś poważniejszego. W maju będą misje parafialne – potrzebny jest nowy krzyż i myślimy o nowym zagospodarowaniu skarpy przed kościołem, dalej o odświeżeniu ogrodzenia cmentarnego i kościelnego, również na plebani kancelaria czy jadalnia potrzebują remontu. Tak więc trzeba gromadzić środki na te cele, stąd prośba o ofiarność.

Dodaj komentarz