I Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Codziennie w dni powszednie wieczorem o 1700 roraty. Zapraszam wszystkich parafian, aby wraz z Maryją oczekiwać na przyjście Chrystusa w czasie świąt a zwłaszcza dzieci z lampionami. Przy gazetach jest Księga Trzeźwości, gdyby ktoś chciał złożyć dar trzeźwości na czas Adwentu.
  2. We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła, w piątek św. Franciszka Ksawerego a w sobotę św. Barbary.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W I Piątek możliwość spowiedzi rano na mszy św. oraz od 1600 do 1700. W tym roku, ze względu na pandemię, nie będzie w żadnym kościele zbiorowej spowiedzi przedświątecznej. Zachęcamy, by przystępować do niej przez cały Adwent i nie odkładać jej na ostatnią chwilę.
  4. Przyszła niedziela czyli druga Adwentu to tradycyjnie dzień modlitw za Kościół na Wschodzie (szczególnie w krajach byłego ZSRR). Po mszach będzie zbiórka do puszek na ten cel. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic. Kończy się Rok Świętego Józefa. W przyszłą niedzielę odmówimy akt poświęcenia się jemu i będzie możliwość wzięcia gratis obrazów, medalików i modlitewników.
  5. Są już do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże w cenie 15 zł a małe 6 zł.
  6. Serdecznie dziękuję za ofiary z zeszłej niedzieli na potrzeby parafii i na migrantów.
  7. Dziękuję również za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o podjęcie tego dyżuru prosimy mieszkańców Alpejskiej od numeru 19 do końca czyli numeru 39. Kolejną ulicą będzie Pienińska.
  8. Od przyszłej niedzieli Rada Parafialna będzie rozprowadzać poświęcone dziś opłatki wigilijne. Oczywiście opłatki są gratis czyli za darmo. Można je wziąć, podziękować i odejść. Tradycją naszej parafii jest, że przy tej okazji można złożyć ofiarę na cele inwestycyjne parafii oraz ofiarę na służbę kościelną. Podobnie jak w ubiegłe lata tak i w tym roku proponujemy od rodziny kwotę 200 zł na cele inwestycyjne i 100 zł na służbę kościelną, które można złożyć jednorazowo lub rozłożyć sobie na mniejsze raty i złożyć w ciągu roku. Oczywiście hojności nie stawiamy granic, gdyby ktoś miał życzenie złożyć większą ofiarę i również zrozumiemy jeśli zaproponowana kwota przekracza możliwości finansowe jakiejś rodziny. W takim przypadku każda ofiara jest cenna. Jeśli kogoś nie stać na 300 zł na rok, to będziemy również wdzięczni za każdą inną sumę, na jaką kogoś stać. Liczymy na zrozumienie tych wydatków szczególnie przez osoby, które zaniedbały składanie tej ofiary w ostatnim czasie oraz prosimy nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii o włączenie się do utrzymania i funkcjonowania parafii. Gdy chodzi o wspomniane inwestycje to w tym roku ze względu na niepewny czas trudno planować coś poważniejszego. Jednak w najbliższym czasie myślimy o odświeżeniu ogrodzenia cmentarnego i kościelnego, również dach na plebani, kancelaria czy jadalnia potrzebują remontu. Tak więc trzeba gromadzić środki na te cele, stąd prośba o ofiary.