I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019r.

1. Od dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Św. Józefa. Również od dziś przez cały Wielki Post o godz. 1500 Gorzkie Żale a po nich trzecia msza św. Dziś na tej mszy św. kandydaci do bierzmowania z kl. ósmej i trzeciej gimnazjum otrzymają krzyże. Zapraszam więc nie tylko kandydatów ale również ich rodziców.
  2. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1700, następnie msza św. a po niej nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  3. Przyszła niedziela nazywana „Ad Gentes” to dzień modlitwy za Kościół Misyjny. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na misje. To również trzecia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii. Różaniec poprowadzi Róża p. Marii Szyszki.
  4. Intencje mszalne na najbliższy tydzień… .
  5. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 71 do 75 /wg starej numeracji/.
  6. Przypominamy, że trwają zapisy na pielgrzymkę do Łagiewnik 6 kwietnia.
  7. Mam też serdeczną prośbę, aby nie dawać intencji mszalnych na tacę z wyznaczonym terminem, gdyż może się okazać, że już jest zajęty. Lepiej przyjść do zakrystii i tam ustalić konkretny termin.
  8. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy receptę na dobre małżeństwo, oraz przeczytamy o sensie umartwienia i pokuty. Jest też nowy numer „Cuda i Łaski Boże”.
  9. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.