II Niedziela Adwentu – 04.12.2022r.

II Niedziela Adwentu – 04.12.2022r.

 1. Dziś II niedziela Adwentu przeżywana jako Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie (w krajach byłego Związku Radzieckiego). Po mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel. Po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Również dziś i przez kolejne niedziele istnieje możliwość nabycia opłatków i ewentualnego złożenia ofiary na potrzeby kościoła i służbę kościelną.
 3. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja a w sobotę Matki Bożej Loretańskiej.
 4. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 730 i 1700. Na mszy św. o 1700 dzieci z kl. III otrzymają medaliki. W tym dniu od godz. 1200 do 1300 będzie tzw. „godzina łaski”. Podczas objawień 8 grudnia 1947 r w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Dlatego w tym dniu będzie otwarty kościół od 1200 do 1300 i będzie możliwość indywidualnej modlitwy dla chętnych, którzy chcą skorzystać z obietnicy Maryi w tej godzinie łaski. Od jutra przeżywać będziemy Triduum przed Niepokalanym Poczęciem NMP.
 5. Jutro na mszę i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania.
 6. W środę, piątek i sobotę wypadają tzw. „suche dni” czyli Kwartalne Dni Modlitw o prawdziwie chrześcijańskie życie rodzin.
 7. Zachęcamy do nabycia świec wigilijnych. Duże 18, a małe 8 zł.
 8. Od jutra przez dwa tygodnie będzie wystawiony kosz, do którego można składać dary na święta dla ubogich i potrzebujących z naszej parafii a także dla Ukrainy.
 9. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, zwłaszcza dzieci z lampionami (gdyby któreś dziecko nie miało to można pożyczyć w zakrystii).
 10. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w poniedziałek 19 grudnia.
 11. Przez następne dwie niedziele dzieci naszej szkoły przeprowadzą kiermasz ozdób świątecznych. Do każdego gadżetu dołączone będzie sianko na stół wigilijny. Zachęcamy do nabycia. Natomiast Caritas przez najbliższy tydzień z okazji św. Mikołaja organizuje zbiórkę słodyczy dla dzieci z Ukrainy. Można je przynosić do kościoła lub do szkoły.
 12. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy mieszkańców Pienińskiej od numeru 1 do 10.

 

Dodaj komentarz