II Niedziela Adwentu – 05.12.2021r.

II Niedziela Adwentu – 05.12.2021r.

 1. Dziś II niedziela Adwentu przeżywana jako Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie (w krajach byłego Związku Radzieckiego). Po mszach świętych zbiórka na ten cel. Po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Również dziś i przez kolejne niedziele istnieje możliwość nabycia opłatków i ewentualnego złożenia ofiary na potrzeby kościoła i służbę kościelną.
 3. Jutro wspomnienie św. Mikołaja a w piątek Matki Bożej Loretańskiej.
 4. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 730 i 1700. Na mszy św. o 1700 dzieci z kl. III otrzymają medaliki. W tym dniu od godz. 1200 do 1300 będzie tzw. „godzina łaski”. Podczas objawień 8 grudnia 1947 r w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Dlatego w tym dniu będzie otwarty kościół od 1200 do 1300 i będzie możliwość indywidualnej modlitwy dla chętnych, którzy chcą skorzystać z obietnicy Maryi w tej godzinie łaski. Od dziś przeżywamy Triduum przed Niepokalanym Poczęciem NMP. W tym dniu zakończy się uroczyście Rok Świętego Józefa, dlatego dziś po mszach świętych odmawiamy akt zawierzenia Świętemu Józefowi. Natomiast na stoliku z gazetami są do pobrania za darmo z tej okazji pamiątki: obrazy, medaliki i modlitewniki.
 5. Jutro na mszę i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania.
 6. W środę, piątek i sobotę wypadają tzw. „suche dni” czyli Kwartalne Dni Modlitw o prawdziwie chrześcijańskie życie rodzin.
 7. Zachęcamy do nabycia świec wigilijnych. Duże 15, a małe 6 zł.
 8. Od przyszłej niedzieli, przez cały tydzień będzie wystawiony kosz, do którego można będzie składać dary na święta dla ubogich i potrzebujących.
 9. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, zwłaszcza dzieci z lampionami (gdyby któreś dziecko nie miało to można pożyczyć w zakrystii).
 10. Przypominamy, że w tym roku, ze względu na pandemię, nie będzie w żadnym kościele zbiorowej spowiedzi przedświątecznej. Zachęcamy, by przystępować do niej przez cały Adwent i nie odkładać jej na ostatnią chwilę.
 11. Rada Osiedla Matysówka oraz Rzeszowski Dom Kultury filia Matysówka serdecznie zapraszają dzieci i rodziców w dniu 8 grudnia (środa) o godz. 17:00 na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z filią RDK.
 12. Informuję prenumeratorów „Niedzieli”, że wzrosła cena z 6 na 8 zł. Jest również nowy numer „Rycerza Niepokalanej”.
 13. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy mieszkańców Pienińskiej od numeru 1 do 10.

Dodaj komentarz