II Niedziela Adwentu – 09.12.2018r.

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
  2. W tygodniu wspominamy: w środę Matkę Bożą z Guadalupe, w czwartek św. Łucję a w piątek św. Jana od Krzyża. Natomiast w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji chrześcijańskiego życia rodzin tzw. „suche dni”. W czwartek, w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego będziemy się modlić w intencji Ojczyzny i ofiar komunizmu.
  3. W piątek na roratach kandydaci do bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjum oraz uczniowie klasy VII otrzymają modlitewniki dojrzałego chrześcijanina. Zapraszam zainteresowaną młodzież, jak również mile byliby widziani ich rodzice.
  4. Intencje mszalne na najbliższy tydzień… /na odwrotnej stronie/.
  5. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakupione kwiaty. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 196 do 201.
  6. Są już do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże w cenie 12 zł a małe 5 zł. Natomiast Rada Parafialna rozprowadza opłatki wigilijne.
  7. Dziś i za tydzień dzieci ze szkoły podstawowej prowadzą kiermasz ozdób bożonarodzeniowych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.
  8. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża p. Olgi Król. W
  9. Za tydzień od godz. 1300 strażacy będą po domach rozprowadzać kalendarze.
  10. Swój apel kieruje do nas policja z powodu dużej ilości wypadków z udziałem pieszych. Przypomina o używaniu przez pieszych po zmroku elementów odblaskowych, natomiast kierowców wzywa do zachowania szczególnej ostrożności zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych.
  11. Może w długie, jesienne wieczory warto sięgnąć po prasę katolicką. Zachęcamy więc do jej nabywania.
  12. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.