II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021r.

  1. W środę uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Na mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Składka na misje. Msze święte jak w niedzielę o 730, 930, 1100 i 1500. Dopóki będą ograniczenia to nie znosimy tej mszy popołudniowej w niedziele i święta. Ks. Biskup Senior Kazimierz Górny i ks. bp Edward Białogłowski w tym dniu przeżywają rocznice sakry biskupiej. Polecajmy ich Bogu w naszych modlitwach.
  2. Uroczystość Trzech Króli wypada w pierwszą środę miesiąca. Nowenna do św. Józefa będzie o 1500 przed mszą św. popołudniową.
  3. W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek. Nabożeństwo po mszy św. wieczornej.
  4. Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia /powróci kolor zielony do liturgii/. Tradycyjnie jednak kolędy można śpiewać do 2 lutego czyli do Gromnicznej.
  5. Przypominam, że w tym roku nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Parafianie, którzy chcą się pomodlić o błogosławieństwo dla swoich rodzin w Nowym Roku mogą przyjść na specjalne msze święte dla poszczególnych rejonów parafii. Oczywiście jeśli komuś wyznaczony termin nie pasuje, może przyjść jeśli chce w inny dzień. A w tym tygodniu odbędą się te msze w następującym porządku:

Poniedziałek (4 I) – ul. Matysowska od Św. Walentego do końca i ul. Alpejska
Wtorek (5 I) – ul. Kukuczki, Św. Rity, Św. Walentego i Górska
Czwartek (7 I) – ul. Pienińska i Boczna
Piątek (8 I) – ul. Nowe Wzgórze i Wierchowa od początku do ul. Nycza
Sobota (9 I) – ul. Wierchowa do końca

  1. Serdecznie dziękuję za utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy Pienińskiej od numeru 68 do 124.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz