II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 05.01.2020r.i PLAN KOLĘDY

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 05.01.2020r.i PLAN KOLĘDY

  1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych, a po sumie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  2. Jutro obowiązkowa uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Na mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Składka na misje. W Rzeszowie odbędzie się Orszak Trzech Króli – szczegóły na plakacie. Ks. Biskup Senior Kazimierz Górny i ks. bp Edward Białogłowski jutro przeżywają rocznice sakry biskupiej. Polecajmy ich Bogu w naszych modlitwach.
  3. Jutro na mszy św. o 1030 wystąpi zespół „Karczmarze”. Będzie też możliwość zakupienia płyt z ich utworami. Natomiast popołudniu przejdą po parafii kolędnicy misyjni zbierając ofiary na pomoc dzieciom w krajach misyjnych, zwłaszcza w Amazonii. Proszę więc o życzliwe ich przyjęcie i ofiarność.
  4. W piątek w naszym kościele o godz. 1200 odbędzie się nabożeństwo z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz jasełka przygotowane przez młodsze dzieci z naszej szkoły. Pani Dyrektor oraz wspomniane dzieci serdecznie więc zapraszają swoje babcie, dziadków oraz rodziców na tę uroczystość.
  5. Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia /powróci kolor zielony do liturgii/. Tradycyjnie jednak kolędy można śpiewać do 2 lutego czyli Gromnicznej. Różaniec poprowadzi Róża p. Julii Kucab.
  6. Naszą modlitwą obejmijmy poważnie chorą Patrycję z klasy trzeciej. Gdyby ktoś chciał wesprzeć finansowo jej rodzinę w poważnych wydatkach związanych z czuwaniem i opieką nad dzieckiem w szpitalu w Warszawie to przy gazetach do przyszłej niedzieli będzie wystawione pudełko do którego można złożyć ofiarę na ten cel.
  7. Serdecznie dziękuję posprzątanie i kościoła i zakup kwiatów w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 119 do 125 jeszcze według starej numeracji

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

Niedziela 5 I, od 1500: ciąg dalszy ul. ŚW. WALENTEGO i ul. ŚW. RITY
Poniedziałek, 6 I, od 1400: ul. NOWE WZGÓRZE
Wtorek, 7 I, od 1400: ul. WIERCHOWA
/początek/ i cała ul. NYCZA
Środa, 8 I, od 1400:
ciąg dalszy ul. WIERCHOWA
Czwartek, 9 I, od 1400:
ciąg dalszy ul. WIERCHOWA
Piątek, 10 I, od 1400:
ciąg dalszy ul. WIERCHOWA
Sobota, 11 I, od 900: ul. WICHROWA i ul. MATYSOWSKA
numery nieparzyste do okolic młyna
Niedziela, 12 I, od 1400: ul. MATYSOWSKA numery nieparzyste do okolic kościoła
Poniedziałek, 13 I, od 1400: ul. MATYSOWSKA numery nieparzyste do zakrętu

Dodaj komentarz