II Niedziela Wielkiego Postu /Ad Gentes/ – 05.03.2023r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu nazywana Ad Gentes – to dzień modlitwy i wsparcia dla kościoła misyjnego. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na misje.
  2. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa: drogi krzyżowej w piątki o 1700 i gorzkich żali w niedziele o 1500.
  3. W piątek rozpocznie się nowenna przed uroczystością Św. Józefa Oblubieńca.
  4. Jutro po mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. W Wielkim Poście mamy okazję czynić wiele uczynków pokutnych, m.in. przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości, są też skarbonki na jałmużnę wielkopostną, baranki wielkanocne po 7 zł. i paschałki po 12 zł, ulotki z numerem KRS do przekazania 1,5% podatku na Caritas „Bliźni w potrzebie”.
  6. Pani Dyrektor naszej Szkoły informuje, że do środy przy szkole są zbierane elektrośmieci. Zachęcamy do przyniesienia zużytego sprzętu AGD i RTV.
  7. Po naszym osiedlu krążą informacje, że pojawiły się w tym terenie wilki. Dlatego prośba, aby dzieci i młodzież nie chodziły bez opieki wieczorami po osiedlu zwłaszcza w terenach nieoświetlonych.
  8. Przy gazetach są ulotki o zapisach do Przedszkola Świętej Rodziny z Nazaretu przy kościele na Zalesiu. Rodzice zainteresowani wychowaniem dziecka na wartościach chrześcijańskich mogą skorzystać.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła panu kościelnemu i jego żonie. W najbliższym tygodniu o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wierchowej z numerów nieparzystych od 65 do 101.