II Niedziela Wielkiego Postu /Ad Gentes/ – 08.03.2020r.

II Niedziela Wielkiego Postu /Ad Gentes/ – 08.03.2020r.

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu nazywana Ad Gentes – to dzień modlitwy i wsparcia dla kościoła misyjnego. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na misje. Dziś na mszy świętej popołudniowej dzieci z klasy trzeciej otrzymają książeczki w ramach przygotowania do I Komunii świętej.
 2. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa: drogi krzyżowej w piątki o 1700 i gorzkich żali w niedziele o 1500.
 3. Jutro po mszy św. odbędzie się w naszej parafii tzw. „most modlitewny”. Polega to na tym, że dana parafia w tym dniu modli się za Seminarium Duchowne w Rzeszowie a wspólnota seminaryjna w tym samym dniu za daną parafię.
 4. We wtorek w Białej o godz. 1800 odbędzie się bierzmowanie. Proszę by kandydaci ze świadkami pojawili się tam pół godziny wcześniej. Ze względu na bierzmowanie w tym dniu będzie również msza św. rano o 715. Na mszy wieczornej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa.
 5. W Wielkim Poście mamy okazję czynić wiele uczynków pokutnych, m.in. przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości, są też skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które były rozdawane w zeszłą niedzielę. Jeżeli ktoś chciałby złożyć jakąś jałmużnę np. z racji, że korzystał z dyspensy to zachęcamy do zabrania, by później przynieść je do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia. Można też już nabyć baranki wielkanocne po 5 zł i paschałki w cenie 10 zł.
 6. W najbliższy piątek rozpoczną się rekolekcje parafialne. Będzie je głosił ojciec Roman Bakalarz – przeor klasztoru dominikanów w Borku Starym. Dzieci swoje spotkania rekolekcyjne będą mieć już w czwartek i piątek (po trzech lekcjach przyjdą do kościoła na 1030), natomiast parafialne rekolekcje rozpoczną się w piątek drogą krzyżową o godz. 1730, a po niej msza św. z nauką ogólną. W sobotę o 900 będzie msza dla chorych i starszych a po niej odwiedziny obłożnie chorych. Proszę do piątku zgłosić tych chorych. Przed mszą dla chorych od 800 będzie możliwość spowiedzi /spowiedź przedświąteczna będzie bliżej świąt/. Wieczorem w sobotę o 1730 będzie różaniec, następnie msza św. z nauką ogólną a po mszy nauka dla młodzieży. Zapraszamy młodzież od kl. VIII, poprzez szkołę średnią aż po studentów i młodzież pracującą. W niedzielę na mszach św. przedpołudniowych nauka ogólna a po mszy nauka stanowa dla małżonków. O 1500 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Program całych rekolekcji jest wydrukowany do pobrania przy gazetach. Zawsze też można znaleźć wszelkie ogłoszenia na stronie parafialnej parafiamatysowka.pl.
 7. Przyszła niedziela to trzecia miesiąca – taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Natomiast w sobotę na mszach świętych będzie taca na potrzeby związane z rekolekcjami. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża p. Władysławy Wojciechowskiej.
 8. Kino „Helios” zaprasza na film „Najświętsze Serce”. Natomiast 13 marca wchodzi do kin film „Zieja” opowiadający niedawną historię Polski na podstawie życia charyzmatycznego kapłana Jana Zieji.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Hubert Orlof z Kopytowej i Gabriela Szczepanik z Rzeszowa-Matysówki, zapowiedź trzecia. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami, ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 10. Dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 191 do 195 /wg starej numeracji/. Dziękuję Wspólnocie dla Intronizacji NSPJ za poprowadzenie drogi krzyżowej w miniony piątek.
 11. W związku z koronawirusem kuria rzeszowska przesłała informację, że na razie nie ma racjonalnych ani prawnych podstaw do tego, aby wprowadzać ograniczenia w nabożeństwach, oraz dokonywać zmian w liturgii.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia a zwłaszcza wszystkim kobietom z okazji dzisiejszego święta życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz