II Niedziela Wielkiego Postu /Ad Gentes/ – 13.03.2022r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu nazywana Ad Gentes – to dzień modlitwy i wsparcia dla kościoła misyjnego. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na misje. Dziś na mszy świętej popołudniowej po Gorzkich Żalach dzieci z klasy trzeciej otrzymają książeczki w ramach przygotowania do I Komunii świętej.
  2. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa: drogi krzyżowej w piątki o 1700 i gorzkich żali w niedziele o 1500.
  3. W sobotę wypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP – przez cały tydzień trwa nowenna przed tą uroczystością.
  4. W tym tygodniu w naszym kościele będą jeszcze nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do Miłosierdzia Bożego.
  5. Jutro po mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  6. Przyszła niedziela to trzecia miesiąca. Taca inwestycyjna przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Na mszy św. popołudniowej po Gorzkich Żalach kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże. Zapraszam na to nabożeństwo również ich rodziców.
  7. W Wielkim Poście mamy okazję czynić wiele uczynków pokutnych, m.in. przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości, są też skarbonki na jałmużnę wielkopostną, baranki wielkanocne po 6 zł. i paschałki po 10 zł.
  8. Od 18 do 25 marca w siedmiu kościołach Rzeszowa będzie trwała nieustanna modlitwa różańcowa w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie, tzw. JERYCHO RÓŻAŃCOWE. Gdyby ktoś chciał dołączyć do tej modlitwy to szczegóły znajdzie na plakacie w przedsionku kościoła.
  9. We wtorek w Zwięczycy o godz. 2000 odbędzie się Wieczór Modlitwy Mężczyzn. Szczegóły na plakacie.
  10. Do naszej szkoły zgłoszono zapotrzebowanie na czapki, rękawiczki dla dzieci i koce dla uchodźców ukraińskich. Można je przynosić do szkoły przez cały tydzień.
  11. Oprócz cotygodniowego numeru „Gościa Niedzielnego” dziś jest dodatkowy numer specjalny poświęcony w całości św. O. Pio w cenie 10 zł.
  12. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wierchowej z numerów nieparzystych od 107 do końca czyli do 123.