II Niedziela Wielkiego Postu /Ad Gentes/ – 17.03.2019r.

II Niedziela Wielkiego Postu /Ad Gentes/ – 17.03.2019r.

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu nazywana „Ad Gentes” to dzień modlitwy za Kościół Misyjny. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na misje. Dzisiejsza taca przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę o podliczenie. O 1500 Gorzkie Żale a po nich trzecia msza św.
 2. We wtorek uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Zachęcamy do liczniejszego udziału we mszach św., które będą w tym dniu o 715 i 1700.
 3. W czwartek na mszy św. o 1700 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców z przedstawicielem ks. Biskupa decydujące o dopuszczeniu kandydatów do przyjęcia sakramentu. W związku z tym proszę, by kandydaci, którzy jeszcze nie zdali egzaminu, przyszli na ten egzamin jutro lub ostatecznie we wtorek po mszy św. Nie wstawienie się na egzamin jest równoznaczne z rezygnacją przyjęcia sakramentu dojrzałości.
 4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1700, a po niej msza św.
 5. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża p. Krystyny Firlit.
 6. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 76 do 80 /wg starej numeracji/.
 7. W Wielkim Poście mamy okazję czynić wiele uczynków pokutnych, m.in. przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości, są też skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Można już także nabyć baranki wielkanocne po 5 zł.
 8. Przypominamy, że trwają zapisy na pielgrzymkę do Łagiewnik 6 kwietnia, podczas której parafia nasza otrzyma relikwie Św. S. Faustyny.
 9. Centrum Nauki i Biznesu „Żak” prowadzi zapisy do bezpłatnych szkół policealnych oraz do LO dla dorosłych po szkole zawodowej, podstawowej i gimnazjum. Zainteresowani więcej informacji mogą uzyskać w zakrystii lub na stronie internetowej zak.edu.pl.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Rybiński z Matysówki i Monika Agata Probachta z Wysokiej Łańcuckiej, zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny
 11. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy jak znosić fałszywe oskarżenia i niesprawiedliwe osądzenia. Jest też nowy numer „Małego Gościa” z naklejkami na kalendarz wielkopostny.
 12. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

 

Dodaj komentarz