II Niedziela Zwykła – 16.01.2022r.

II Niedziela Zwykła – 16.01.2022r.

  1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy św. o podliczenie.
  2. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. W środę wypada święto Św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Rzeszowskiej Diecezji, w piątek św. Agnieszki.
  4. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a w sobotę do św. Rity.
  5. W piątek wypada Dzień Babci a w sobotę Dzień Dziadka – pamiętajmy o nich choćby w naszych modlitwach.
  6. Przyszła niedziela z woli papieża Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego.
  7. Dziś o 1500 msza św. kolędowa dla mieszkańców Kukuczki, Św. Rity, Św. Walentego i Górskiej. Ze względu na pandemię nie ma tradycyjnej kolędy. Formą zastępczą są w tym roku modlitwy i msze św. dla poszczególnych rejonów parafii w niedziele o 1500. Gdyby ktoś potrzebował np. poświęcić nowy dom lub jakiejś szczególnej rozmowy duszpasterskiej to można umówić się indywidualnie na kolędę. A porządek tych mszy św. jest następujący:

23 Iul. Alpejska, Pienińska i Boczna
30 Iul. Nowe Wzgórze, Wierchowa i Nycza

  1. Ponieważ już od dwóch lat nie ma tradycyjnej kolędy, również ministranci nie mogą kolędować. A był to zawsze dla nich owocny czas. Gdyby ktoś chciał uczynić zadość tradycji to w przyszłą niedzielę nasi ministranci po każdej mszy świętej będą stać z puszkami do których można będzie złożyć dla nich jakąś ofiarę. Później zostanie to sprawiedliwie podzielone.
  2. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Pienińskiej od numeru 86 do 124

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz