II Niedziela Zwykła – 19.01.2020r.

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę o podliczenie.
  2. Msze święte w tym tygodniu z wyjątkiem wtorku tylko rano o 715.
  3. W tym tygodniu czcimy: we wtorek św. Agnieszkę, w piątek św. Franciszka Salezego, w sobotę zaś wypada święto Nawrócenia św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. W środę nowenna do św. Rity z ucałowaniem relikwii, zaś w sobotę nowenna do Dzieciątka Jezus.
  5. We wtorek wypada Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka – będziemy modlić się w ich intencji.
  6. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża p. Zofii Szyszki.
  7. W niedzielę 2 lutego po sumie będzie tradycyjna modlitwa za zmarłych w minionym roku. Rodziny zmarłych mogą zaprosić swoich najbliższych.
  8. Prezes Krajowej Izby Kominiarzy przypomina, że sezon zimowy niesie ze sobą zagrożenia związane z ogrzewaniem mieszkań – pożary i zaczadzenia. W związku z tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Państwowa Straż Pożarna prowadzą kampanię „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”. Kominy, instalacje dymowe, spalinowe oraz wentylacje powinny być poddawane okresowej kontroli oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza. Jest to podstawowa zasada bezpieczeństwa zapobiegająca zaczadzeniom i pożarom oraz spełniająca jeden z podstawowych warunków ubezpieczenia domu.
  9. Ciąg dalszy kolędy będzie dopiero po feriach.
  10. Serdecznie dziękujemy za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 135 do 144 /wg starej numeracji/.