II Niedziela Zwykła – 20.01.2019r.

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę o podliczenie. Dziś popołudniu przejdą po parafii kolędnicy misyjni zbierając ofiary na pomoc dzieciom w krajach misyjnych. Proszę więc o życzliwe ich przyjęcie i ofiarność.
  2. W tym tygodniu czcimy: jutro św. Agnieszkę, w czwartek św. Franciszka Salezego, w piątek zaś wypada święto Nawrócenia św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. We wtorek nowenna do św. Rity z ucałowaniem relikwii, zaś w piątek nowenna do Dzieciątka Jezus.
  4. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża p. Heleny Szyszki.
  5. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 21 do 27 /wg starej numeracji/.
  6. Jutro Dzień Babci a we wtorek Dzień Dziadka – będziemy się modlić za nasze babcie i dziadków. Natomiast we wtorek o 1200 w Domu Ludowym /Domu Kultury/ odbędzie się akademia przygotowana przez dzieci z naszej Szkoły. Zapraszamy więc babcie i dziadków.
  7. 2 lutego tradycyjnie na mszy wieczornej modlić się będziemy za zmarłych w zeszłym roku. Rodziny zmarłych mogą zaprosić swoich najbliższych.
  8. W przyszłą niedzielę w katedrze o godz. 1500 odbędzie się spotkanie opłatkowe grupy pielgrzymkowej św. Kazimierza.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dziadkowie znajdą obrazek z modlitwą za wnuki. Jest nowy numer „Cuda i Łaski Boże” o cudach ks. Dolindo.
  10. Wczoraj rozpoczęła się wizyta duszpasterska w naszej parafii czyli kolęda. Proszę, aby każdego dnia z dalszych rejonów ktoś przyjechał po księdza i ministrantów ok. 10 minut wcześniej. A plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

Niedziela, 20 I, od 1400: ciąg dalszy od Debrzy w kierunku sklepu i ronda;
    Poniedziałek, 21 I, od 1500:domy powyżej cmentarza w kierunku szeregówek;
    Wtorek, 22 I, od 1500: pozostałe domy z poniedziałku, szeregówki i domy powyżej plebani;
    Środa, 23 I, od 1700: od rodzin Ziajów, Dobrzańskich w kierunku rodziny Kocur i dalej w kierunku drogi na Słocinę czyli ul. Św. Walentego;
    Czwartek, 24 I, od 1700: ul. Św. Walentego w kierunku ul. Matysowskiej;
    Piątek, 25 I, od 1500: pozostałe domy na trasie od Debrzy do ronda oraz droga w kierunku rodziny Michalików i Niziołów;
    Sobota, 26 I, od 900: od rodzin Ziębów, Matwij w kierunku ronda i pogranicza Chmielnika i Kielnarowej;
    Niedziela, 27 I, od 1400: pozostałe domy z soboty i numery kielnarowskie;
    W kolejnym tygodniu Druga Strona od góry w kierunku Zalesia a szczegółowy plan będzie podany w przyszłą niedzielę.

11. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.