III Niedziela Adwentu /Gaudete/ – 12.12.2021r.

III Niedziela Adwentu /Gaudete/ – 12.12.2021r.

 

 1. Może nie wszyscy parafianie jeszcze wiedzą, więc zacznę od smutnej wiadomości. W miniony poniedziałek odszedł do Pana pierwszy proboszcz naszej parafii – Mieczysław Wolanin. Pogrzeb odbył się w czwartek w Nowej Dębie.
 2. Dziś trzecia niedziela Adwentu nazywana w liturgii „gaudete – radujcie się”. Za nami połowa Adwentu. Warto pomyśleć już o spowiedzi przedświątecznej, gdyż nie będzie w żadnym kościele zbiorowych spowiedzi, aby nie odkładać jej na ostatnie dni przed świętami.
 3. Jutro wspomnienie św. Łucji, we wtorek św. Jana od Krzyża, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus, w piątek nowenna do Bożego Miłosierdzia.
 4. Taca z przyszłej niedzieli na potrzeby inwestycyjne parafii.
 5. Przez cały tydzień do następnej niedzieli będzie wystawiony kosz na produkty dla biednych i potrzebujących w parafii.
 6. Pozostało jeszcze trochę świec Caritas. Natomiast Rada Parafialna dziś i jeszcze w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzać opłatki wigilijne.
 7. Jutro na mszę św. i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania.
 8. Również jutro wypada 40 r. ogłoszenia stanu wojennego. Episkopat proponuje by, jak to kiedyś uczynili Jan Paweł II i Ronald Regan, wystawić w oknie o 1930 zapaloną świecę dla uczczenia ofiar tego wydarzenia tzw. światło wolności.
 9. Dziś i w przyszłą niedzielę uczniowie naszej Szkoły sprzedają ozdoby świąteczne. Zachęcamy do nabycia.
 10. W przyszłą niedzielę popołudniu nasi strażacy, jak co roku, zawitają do naszych domów z kalendarzami.
 11. Dziękuję za ofiary do puszek z zeszłej niedzieli na Kościół na Wschodzie.
 12. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy mieszkańców Pienińskiej od numeru 11 do 16.

 

 

 

Dodaj komentarz