III Niedziela Adwentu /Gaudete/ – 13.12.2020r.

III Niedziela Adwentu /Gaudete/ – 13.12.2020r.

  1. Dziś trzecia niedziela Adwentu nazywana w liturgii „gaudete – radujcie się”. Przed nami ostatni cały tydzień Adwentu. Warto więc zastanowić się jak przeżywam ten czas, by nie zmarnować najbliższych dni na duchowe przygotowanie do świąt. Warto pomyśleć już o spowiedzi przedświątecznej, gdyż nie będzie w żadnym kościele zbiorowych spowiedzi więc przed samymi świętami może trudno się wyspowiadać. W naszym kościele od środy będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed i w czasie mszy św. zarówno rano jak i wieczorem.
  2. Jutro wspomnienie św. Jana od Krzyża, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus, w piątek nowenna do Bożego Miłosierdzia a w sobotę do bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  3. Taca z przyszłej niedzieli na potrzeby inwestycyjne parafii.
  4. Przez cały tydzień do następnej niedzieli będzie wystawiony kosz na produkty dla biednych i potrzebujących w parafii.
  5. Pozostało jeszcze parę świec Caritas. Natomiast Rada Parafialna dziś i jeszcze w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzać opłatki wigilijne.
  6. Dziś wypada 39 r. ogłoszenia stanu wojennego. Episkopat proponuje by, jak to kiedyś uczynili Jan Paweł II i Ronald Regan, wystawić w oknie o 1930 zapaloną świecę dla uczczenia ofiar tego wydarzenia.
  7. Przypominam, że według wytycznych biskupa Ordynariusza kolęda czyli wizyta duszpasterska w naszej diecezji będzie miała formę zastępczą. Będzie to spotkanie w kościele jakiegoś rejonu parafii, msza św. i modlitwy za parafian. Szczegóły zostaną podane w swoim czasie.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy mieszkańców Pienińskiej od numeru 23 do 30.

Dodaj komentarz