III Niedziela Adwentu /Gaudete/ – 16.12.2018r.

III Niedziela Adwentu /Gaudete/ – 16.12.2018r.

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu nazywana w liturgii „gaudete – radujcie się”. Przed nami praktycznie ostatni tydzień Adwentu. Warto więc zastanowić się jak przeżywam ten czas, by nie zmarnować najbliższych dni na duchowe przygotowanie do świąt, zakończone spowiedzią świętą. Taca niedzieli dzisiejszej przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii.
 2. Dziś rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. W piątek /trzeci miesiąca/ nowenna do Bożego Miłosierdzia, a w sobotę do św. Rity.
 3. W tym tygodniu roraty do piątku będą wieczorem, a w sobotę ze względu na spowiedź w katedrze będzie msza tylko rano o 715. Natomiast w poniedziałek, środę i czwartek będą dodatkowe msze św. rano o 715.
 4. We wtorek w naszym kościele będzie spowiedź przedświąteczna. Przed południem od 1030 do 1200, zaś popołudniu od 1500 do 1730 z przerwą od 1615 do 1700. W tym dniu msze św. będą o 1000 i roraty wyjątkowo o 1730. Z okazji spowiedzi, kiedy korzystamy z miłosierdzia Bożego sami możemy okazać miłosierdzie składając dary dla potrzebujących. Przy gazetach są tzw. torby miłosierdzia, które można napełnić różnymi produktami i przynieść we wtorek a PZ Caritas proszę o rozdzielenie.
 5. Intencje mszalne na najbliższy tydzień… /na odwrotnej stronie/.
 6. „Bóg zapłać” za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na Kościół na Wschodzie. Serdecznie dziękuję również za posprzątanie kościoła i zakupione kwiaty. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru i ubranie choinek w sobotę prosimy osoby z numerów od 221 do końca numeracji oraz osoby spoza parafii uczęszczające do naszego kościoła.
 7. W czwartek na sali gimnastycznej w szkole o godz. 1140 odbędą się jasełka. Dyrekcja serdecznie zaprasza mieszkańców.
 8. W tym tygodniu odbędą się jeszcze spotkania kandydatów do bierzmowania. W piątek po mszy św. spotkanie będzie miała klasa ósma, a w niedzielę po mszy o 1030 klasa trzecia gimnazjum.
 9. Pozostało jeszcze trochę świec Caritas. Natomiast Rada Parafialna dziś i jeszcze za tydzień rozprowadza opłatki wigilijne.
 10. Dzieci z naszej szkoły prowadzą kiermasz ozdób bożonarodzeniowych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.
 11. Przypominamy, że dziś od godz. 1300 strażacy będą po domach rozprowadzać kalendarze.
 12. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża p. Katarzyny Trojanowskiej.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „Cuda i Łaski Boże” oraz „Rycerza Niepokalanej”. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy płytę CD z kolędami. Natomiast dla dzieci jest „Mały Rycerzyk” i „Mały Gość Niedzielny”.

Dodaj komentarz