III Niedziela Wielkanocna /Biblijna/ – 01.05.2022r.

III Niedziela Wielkanocna /Biblijna/ – 01.05.2022r.

 1. Dziś trzecia niedziela wielkanocna przeżywana jako Niedziela Biblijna, połączona z narodowym czytaniem Pisma św. Zachęcamy do przeczytania dziś choćby krótkiego fragmentu Pisma świętego. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Dziś zostanie ustanowione Diecezjalne Sanktuarium Świętego Józefa w Rzeszowie Staromieściu.
 2. Dziś rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedziele będą o 1500 zaś w dni powszednie po mszy wieczornej. Zachęcamy do śpiewu litanii przy kapliczkach ale też do licznego udziału w nabożeństwach w kościele zarówno dzieci jak i starszych.
 3. We wtorek 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – odpust parafialny. Msze św. jak w niedzielę o 730, 930, uroczysta suma o 1100 i po południu o 1500. Sumie przewodniczył będzie ks. Prałat Stanisław Potera, były dziekan naszego dekanatu katedralnego. Serdecznie proszę o liczny udział w sumie odpustowej i w procesji. Zapraszam serdecznie ministrantów, strażaków, osoby w strojach ludowych. Proszę aby na procesję zabrać chorągwie, feretrony. Zachęcam, aby zaprosić na nasze wspólne świętowanie swoje rodziny i bliskich, którzy mieszkają poza naszą parafią.
 4. W środę wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków, w piątek święto Apostołów św. Filipa i Jakuba.
 5. W pierwszą środę miesiąca nowenna do św. Józefa, w pierwszy piątek możliwość spowiedzi zarówno rano jak i wieczorem. W tym tygodniu będzie również nabożeństwo pierwszej soboty.
 6. Jutro Dzień Flagi Narodowej – prosimy o wywieszenie. Jutro jak pozwoli pogoda nabożeństwo majowe będzie przy grocie.
 7. W środę po nabożeństwie majowym próba przed I Komunią świętą.
 8. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 9. Serdecznie dziękuję za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na tacę na Caritas i za skarbonki wielkopostne. Strażakom zaś dziękuję za rozebranie grobu Pańskiego.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Gliwa i Barbara Sowa oraz Rafał Kulasa i Paulina Szymczyk – zapowiedzi drugie. Michał Wojciech Migut z parafii Matysówka i Aleksandra Wiktoria Koszela z parafii Krasne; Łukasz Janusz Stawicki z parafii Matysówka i Patrycja Anna Matyas z parafii Jamy; Dawid Mariusz Gąsior z parafii Matysówka i Lucyna Stec z parafii Rzeszów-Bożego Ciała – zapowiedzi pierwsze. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
 11. Serdecznie dziękuję osobom z jednego numeru za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 95 do 119.

 

Dodaj komentarz