III Niedziela Wielkanocna /Biblijna/ – 18.04.2021r.

III Niedziela Wielkanocna /Biblijna/ – 18.04.2021r.

  1. Dziś trzecia niedziela wielkanocna przeżywana jako Niedziela Biblijna, połączona z narodowym czytaniem Pisma św. Taca dzisiejsza przeznaczona na potrzeby inwestycyjne oraz na utrzymanie cmentarza. Dziś również wolontariusze z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci przeprowadzają w zbiórkę do puszek na rzecz tego Hospicjum.
  2. W najbliższy piątek wypada uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: jutro do bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do św. Rity, w niedzielę do Dzieciątka Jezus.
  4. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca tydzień modlitw w intencji powołań do służby Bożej.
  5. Przez najbliższy tydzień proszę kandydatów do bierzmowania aby zgłosili się na egzamin na plebanię.
  6. Za dwa tygodnie czekają nas ważne wydarzenia w parafii. W niedzielę 2 maja odbędzie się wizytacja ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby połączona z bierzmowaniem a w uroczystość odpustową Matki Bożej Królowej Polski, w poniedziałek 3 maja, przeżywać będziemy 40-lecie budowy naszego kościoła. Zarówno jedno jak i drugie wydarzenie przeżywane będzie skromnie ze względu na pandemię koronawirusa. Niemniej już teraz informuję o tych uroczystościach.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 31 do 51.

Dodaj komentarz