III Niedziela Wielkanocna /Biblijna/ – 26.04.2020r.

III Niedziela Wielkanocna /Biblijna/ – 26.04.2020r.

 1. Dziś trzecia niedziela wielkanocna przeżywana jako Niedziela Biblijna, połączona z narodowym czytaniem Pisma św. W tym roku proponuje się przeczytanie Ewangelii według Świętego Mateusza.
 2. W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Katarzynę ze Sieny, , w piątek św. Józefa Rzemieślnika. W środę nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W I piątek możliwość spowiedzi od 1700.
 4. W piątek rozpoczęcie nabożeństw majowych. W dni powszednie będą po mszy św. o godz. 1800 a w niedzielę o 1500. Zachęcam do przystrojenia kapliczek i figur maryjnych na czas miesiąca maja.
 5. W sobotę 2 maja – święto flagi narodowej. Pamiętajmy, aby wywiesić na domach.
 6. W tym roku dzień 3 maja wypada w niedzielę. Ponieważ niedziela wielkanocna ma wyższą rangę nie można w tym dniu obchodzić innej uroczystości, dlatego liturgiczny obchód uroczystości Matki Bożej Królowej Polski został w tym roku przeniesiony na sobotę. U nas ze względu na tytuł kościoła i odpust parafialny przeżywać będziemy jednak tę uroczystość odpustową w niedzielę. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia w uczestnictwie wiernych w nabożeństwach, odpust będzie miał ubogą formę bez procesji i zaproszonych gości. Ale ci którzy przyjmą komunię św. odpust mogą zyskać. Msze św. o 730, 1030 i po południu o 1500. W liturgii jest to niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie tydzień modlitw o powołania.
 7. Nie będzie w tym miesiącu zmiany tajemnic różańcowych. Można wymienić między sobą lub odmawiać kolejny miesiąc.
 8. Może parafianie już zauważyli, że na cmentarzu jest nowa brama przesunięta do wewnątrz, aby można było nawrócić samochodem. Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować wykonawcom (p. Mariusz Wojciechowski – betonowanie i układanie kostki; p. Marian Szyszka – wykonanie bramy i ofiara na rzecz parafii) oraz sponsorom a szczególnie p. Halinie i Andrzejowi Klęsk i oczywiście koordynatorowi całej inwestycji p. Władysławowi Matwijowi.
 9. Serdecznie dziękuję rodzinie wczorajszych nowożeńców za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 109 do 151.
 10. Z prasy katolickiej jest „Gość Niedzielny” oraz nowy numer „Rycerza Niepokalanej” i „Małego Rycerzyka”
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych, opieki Opatrzności a pozostałym parafianom miłego świętowania i błogosławieństwa Bożego przez cały tydzień.

 

Dodaj komentarz