III Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021r.

1.       Dziś po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. O 1500 Gorzkie Żale a po nich msza święta.

2.       W tym tygodniu msze święte wieczorne do czwartku włącznie będą o godz. 1700. Inaczej będzie w czasie rekolekcji.

3.       W najbliższy piątek rozpoczną się rekolekcje parafialne. Będzie je głosił ks. Sławomir Piętowski – wikariusz z parafii Rzeszów-Staromieście. Rozpoczną się drogą krzyżową o godz. 1730, a po niej msza św. z nauką ogólną. W sobotę o 900 będzie msza dla chorych i starszych a po niej odwiedziny obłożnie chorych. Proszę do piątku zgłosić tych chorych. Przed mszą dla chorych od 830 będzie możliwość spowiedzi /spowiedź przedświąteczna będzie bliżej świąt/. Wieczorem w sobotę o 1730 będzie różaniec, następnie msza św. z nauką ogólną a po mszy nauka dla młodzieży. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania (kl. VII i VIII), oraz młodzież ze szkół średnich. W niedzielę na mszach św. przedpołudniowych nauka ogólna. O 1500 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Program rekolekcji nie jest trudny do zapamiętania. Zawsze też można znaleźć wszelkie ogłoszenia na stronie parafialnej www.parafiamatysowka.pl.

4.       Są jeszcze skarbonki na jałmużnę wielkopostną i baranki wielkanocne po 5 zł.

5.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Rafał Woś oraz Aleksandra Dąbek zamieszkali na terenie parafii Rzeszów-Matysówka – zapowiedź trzecia. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.

6.       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „Rycerza Niepokalanej” a także specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony w całości św. Józefowi (z okazji Roku Św. Józefa) w cenie 9 zł.

7.       „Medyk” przy ul. Rejtana w Rzeszowie prowadzi szczepienia przeciw COVID-19 dla grup wiekowych w kolejności określonej przez Ministerstwo Zdrowia (obecnie 70+). Rejestracja pod numerem telefonu 517 194 743. Te informacje znajdziemy również na plakacie w przedsionku kościoła.

8.       We wtorek o 2055 i w przyszłą niedzielę o 1000 TVP1 wyemituje film „Jako w niebie tak i … w Komańczy” o Prymasie Wyszyńskim. Warto obejrzeć.

9.       Misjonarze Świętej Rodziny obchodzą w tym roku jubileusz stulecia przybycia do Polski. Z tej racji został ogłoszony rok jubileuszowy, który potrwa do 26 grudnia br., a Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości zyskiwania odpustów dla wiernych, którzy w tym czasie nawiedzać będą świątynie, w których posługują Misjonarze Świętej Rodziny. W Rzeszowie posługują przy ul. Solarza.

10.  Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym tygodniu o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców ul. Wierchowej z numerów nieparzystych od 107 do końca czyli do 123.

Dodaj komentarz