III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023r.

1. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa: drogi krzyżowej w piątki o 1700 i gorzkich żali w niedziele o 1500.
  2. Przez cały tydzień nowenna przed uroczystością Św. Józefa Oblubieńca, zaś w środę do Matki Bożej Nieustające Pomocy a w piątek do Miłosierdzia Bożego.
  3. Jutro po mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie kościoła. Na mszy św. popołudniowej po Gorzkich Żalach dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczki. Zapraszamy je wraz z rodzicami.
  5. W Wielkim Poście mamy okazję czynić wiele uczynków pokutnych, m.in. przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości, są też skarbonki na jałmużnę wielkopostną, baranki wielkanocne po 7 zł. i paschałki po 12 zł, ulotki z numerem KRS do przekazania 1,5% podatku na Caritas „Bliźni w potrzebie”.
  6. Rzeszowski Dom Kultury filia Matysówka oraz Koło Gospodyń osiedla Matysówka serdecznie zapraszają dzieci w sobotę 25 marca na warsztaty pieczenia baranka wielkanocnego. Każde dziecko wykona swojego baranka i będzie mogło wziąć go do domu. Zapisać można się od poniedziałku w domu kultury, również telefonicznie. Warsztaty są bezpłatne i finansowane ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023.
  7. Przy gazetach są ulotki o zapisach do Przedszkola Świętej Rodziny z Nazaretu przy kościele na Zalesiu. Rodzice zainteresowani wychowaniem dziecka na wartościach chrześcijańskich mogą skorzystać.
  8. Serdecznie dziękuję za ofiary do puszek z ostatnich dwóch niedziel na pomoc walczącej Ukrainie i na misje. „Bóg zapłać”.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wierchowej z numerów nieparzystych od 107 do końca czyli do 123.
  10. W związku z podejrzeniami kierowanymi wobec św. Jana Pawła II Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wydał komunikat. Posłuchajmy.