III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022r.

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca na ogrzewanie kościoła. Dziś na mszy świętej popołudniowej po Gorzkich Żalach kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże.
 2. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa: drogi krzyżowej w piątki o 1700 i gorzkich żali w niedziele o 1500.
 3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: we wtorek do św. Rity a w piątek rano do Dzieciątka Jezus.
 4. W środę o 1800 w Białej kandydaci do bierzmowania będą mieć spotkanie z przedstawicielem ks. Biskupa. Zapraszamy ich wraz z rodzicami. Zapraszam ich również codziennie (oprócz niedzieli) do końca marca na rozmowę egzaminacyjną z przynajmniej z jednym z rodziców.
 5. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje post. Od wielu lat jest to Dzień Świętości Życia. Na mszy świętej wieczornej będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. W tym dniu o 1700 w łączności z Ojcem św. Franciszkiem i całym Kościołem będziemy modlić się o pokój odmawiając Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, jak o to prosiła Maryja w Fatimie.
 6. W piątek 25 marca rozpoczniemy rekolekcje parafialne. O 945 będzie spotkanie dla starszych klas naszej szkoły, o 1045 dla młodszych klas. O 1700 tradycyjnie droga krzyżowa a po nie msza z nauką ogólną. O 2000 będzie droga krzyżowa dla młodzieży. W sobotę o 900 będzie msza dla osób starszych i chorych z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Wcześniej przed mszą będzie możliwość spowiedzi dla tych osób, zaś po mszy odwiedzimy chorych w domach. Do piątku proszę zgłosić chorych. Wieczorem w sobotę o 1700 msza z nauką ogólną, zaś o 2000 różaniec z konferencją maryjną i apel. W niedzielę na mszach przedpołudniowych nauka ogólna a po sumie nauka dla rodziców i małżonków. O 1500 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nich msza św. Ponieważ trudno wszystko zapamiętać program rekolekcji jest na stronie internetowej, jak również są ulotki z programem na stoliku przy gazetach.
 7. Jest jeszcze kilka baranków wielkanocnych po 6 zł. Za dwa tygodnie uczniowie naszej szkoły będą sprzedawać palmy.
 8. Od 18 do 25 marca trwa tzw. JERYCHO RÓŻAŃCOWE, czyli nieustanna modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
 9. Serdecznie dziękuję za ofiary z zeszłej niedzieli do puszek na misje oraz za dary przyniesione do szkoły na pomoc uchodźcom. „Bóg zapłać”.
 10. Zachęcam, by pomyśleć o uporządkowaniu grobów na cmentarzu.
 11. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wierchowej z numerów parzystych od 22 do 42.

  REKOLEKCJE PARAFIALNE
  Rzeszów – Matysówka (2022 r.)

   

  PIĄTEK – 25. 03. 2022 r.
    945
  Spotkanie rekolekcyjne dla klas V–VIII
  1045 Spotkanie rekolekcyjne dla klas I–IV
  1700Droga krzyżowa
  1730
  Msza św. z nauką rekolekcyjną
  2000 Droga krzyżowa dla młodzieży

   

  SOBOTA – 26. 03. 2022 r.
    830
  Spowiedź
    900
  – Msza św. dla chorych i starszych z sakramentem namaszczenia
  1000 – Odwiedziny chorych
  1700Msza św. z nauką rekolekcyjną
  2000
  Różaniec, konferencja Maryjna, Apel

   

  NIEDZIELA – 27. 03. 2022 r.
    730
  Msza św. z nauką ogólną
    930Msza św. z nauką ogólną
  1100 Msza św. z nauką ogólną
  Nauka stanowa dla rodziców i małżonków
  1500Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym
  1550
  Msza św.

   

   

Dodaj komentarz