III Niedziela Zwykła – 22.01.2023r.

III Niedziela Zwykła – 22.01.2023r.

  1. Dziś z woli papieża Franciszka po raz czwarty przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego.
  2. We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, w środę święto Nawrócenia św. Pawła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan a w sobotę św. Tomasza z Akwinu.
  3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Dzieciątka Jezus a w niedzielę do bł. Bronisława Markiewicza.
  4. W przyszłą niedzielę po sumie odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu uczniów uczęszczających do RDK filia Matysówka i Zalesie oraz uczniów szkoły podstawowej.
  5. W następnym tygodniu 2 lutego na mszy św. wieczornej będziemy się modlić za zmarłych parafian w 2022 roku. Zachęcamy by najbliżsi ofiarowali im nie tylko modlitwę ale również spowiedź i Komunię św. Można również zaprosić rodzinę spoza parafii.
  6. We wtorek zakończyłem wizytę duszpasterską czyli kolędę. Za bardzo życzliwe przyjęcie, za rozmowy i wspólnie spędzone chwile, za wszelkie wyrazy szacunku, gościnności, przywożenie i odwożenie, oraz za ofiary składane z racji kolędy składam serdeczne „Bóg zapłać”. Jeżeli ktoś został opuszczony lub kogoś nie było a chciałby, by pomodlić się o Boże błogosławieństwo w rodzinie w nowym roku to zawsze można jeszcze się umówić na wizytę duszpasterską indywidualnie.
  7. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone z racji trzeciej niedzieli miesiąca, za ofiary, które zebrali kolędnicy misyjni. Panu Januszowi Cyganowi dziękuję za wykonanie i zasponsorowanie parapetów nad grzejnikami w prezbiterium. „Bóg zapłać”.
  8. Pragnę również serdecznie podziękować za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Nowe Wzgórze od końca czyli od numeru 68 do numeru 33.

 

 

 

 

Dodaj komentarz