III Niedziela Zwykła – 27.01.2019r.

III Niedziela Zwykła – 27.01.2019r.

 1. W tym tygodniu czcimy: jutro św. Tomasza z Akwinu, w czwartek św. Jana Bosko. We wtorek w naszym kościele nowennę do bł. Bronisława Markiewicza z ucałowaniem relikwii.
 2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 1600. Prosimy, aby w miarę możliwości skorzystać ze spowiedzi wcześniej w tygodniu a w piątek nie przychodzić w ostatniej chwili, gdyż będzie spowiadał tylko jeden ksiądz.
 3. W sobotę święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o 730 i 1700. Na wieczornej mszy św. będziemy się modlić za zmarłych w ubiegłym roku. Zachęcamy więc rodziny do spowiedzi i komunii św. Po mszy św. będzie różaniec za zmarłych i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z racji pierwszej soboty miesiąca. Z woli św. Jana Pawła II jest to dzień życia konsekrowanego. Składka więc w tym dniu na klasztory klauzurowe.
 4. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec poprowadzi Róża p. Władysławy Wojciechowskiej. Wypada wtedy wspomnienie św. Błażeja. Można więc przynieść jabłka do poświęcenia.
 5. Intencje mszalne na najbliższy tydzień… /na odwrotnej stronie/.
 6. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 28 do 35 /wg starej numeracji/.
 7. Dziękuję również kolędnikom misyjnym czyli kandydatom do bierzmowania za zbiórkę dla dzieci w krajach misyjnych oraz wszystkim za życzliwe ich przyjęcie i złożone ofiary. „Bóg zapłać” również za ofiary złożone z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 9. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

  Niedziela, 27 I, od 1400: ciąg dalszy domów w kierunku Chmielnika i numery kielnarowskie;
  Od poniedziałek do soboty: ”Druga Strona” począwszy od góry czyli p. Putkowskich, Nizioł w kierunku Zalesia; w sobotę od 900, w pozostałe dni od 1500;
  Niedziela, 3 II, od 1400:;ulica Matysowska z przyległymi ulicami począwszy od Zalesia;
  Gdyby się okazało, że „Drugą Stronę” skończę wcześniej to ulicę Matysowską mogę zacząć już w sobotę.

 10. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz