IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020r.

IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020r.

 1. Dziś ostatnia, czwarta niedziela Adwentu. Taca niedzieli dzisiejszej na potrzeby inwestycyjne parafii.
 2. We wtorek nowenna do św. Rity.
 3. W środę zakończenie rorat o 1700. Już dziś dziękuję dzieciom i ich rodzicom, za udział w roratach.
 4. Ponieważ nie ma spowiedzi zbiorowych przed świętami, w naszym kościele przez dni powszednie najbliższego tygodnia będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed i w czasie mszy świętych, rano i wieczorem.
 5. W czwartek wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. będzie tylko rano o 715. Wieczorem rozpocznijmy wieczerzę od zapalenia świecy, przeczytania fragmentu Ewangelii i modlitwy. Po wieczerzy niech nie zabraknie rodzinnego śpiewu kolęd. O północy pasterka. Składka z pasterki na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki w Rzeszowie.
 6. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o 730, 930 i 1100.
 7. W sobotę święto Św. Szczepana. Taca na uczelnie katolickie w Polsce. Na każdej mszy św. poświęcenie owsa.
 8. Przyszła niedziela to święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Jest to również wspomnienie św. Jana Apostoła. Tradycyjnie w tym dniu święci się wino, więc można przynieść do poświęcenia. Jest to dzień imienin ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby – polecajmy go w naszych modlitwach.
 9. W okresie świątecznym msze św. będą tylko przed południem. Nie będzie ani w święta ani w niedzielę mszy popołudniowych.
 10. Jeszcze dziś Rada Parafialna rozprowadza opłatki. Skończyły się natomiast świece wigilijne. Dziękuję za ofiary z tej okazji jak również za dary złożone na biednych i potrzebujących.
 11. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Natomiast w najbliższym tygodniu do ubrania choinek i przygotowania kościoła na święta proszę mieszkańców ulicy Bocznej.

 

Dodaj komentarz