IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019r.

IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019r.

 1. Dziś ostatnia, czwarta niedziela Adwentu. Po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 2. Jutro zakończenie rorat o 1700. Już dziś dziękuję dzieciom i ich rodzicom, którzy za udział w roratach. Po mszy św. spotkanie wszystkich ministrantów.
 3. We wtorek wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. będzie tylko rano o 715. Wieczorem rozpocznijmy wieczerzę od zapalenia świecy, przeczytania fragmentu Ewangelii i modlitwy. Po wieczerzy niech nie zabraknie rodzinnego śpiewu kolęd. O północy pasterka. Składka z pasterki na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki w Rzeszowie.
 4. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o 730 i 1030.
 5. W czwartek święto Św. Szczepana. Taca na uczelnie katolickie w Polsce. Na każdej mszy św. poświęcenie owsa.
 6. W piątek św. Jana Apostoła. Na mszach św. o 715 i 1700 poświęcenie wina. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba – polecajmy go w naszych modlitwach.
 7. Przyszła niedziela to święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Przed ranną mszą św. nowenna do bł. Bronisława Markiewicza. Różaniec poprowadzi Róża p. Ludwiki Wojtowicz.
 8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i ubranie choinek. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 111 do 114 /jeszcze według starej numeracji/. Przy tej okazji pragnę również podziękować państwu Barbarze i Wiesławowi Rybińskim, Damianowi Rybińskiemu i Annie Szobak za przygotowanie szopki w naszym kościele; wszystkim parafianom, którzy złożyli dary dla potrzebujących, Grupie Charytatywnej za rozdzielenie i rozprowadzenie tych darów, Radzie Parafialnej za rozprowadzenie opłatków oraz drogim parafianom za złożone ofiary z racji opłatków i III niedzieli miesiąca. „Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc w przygotowaniu do świąt.
 9. Strażacy serdecznie dziękują za miłe przyjęcie ich z kalendarzami.
 10. W świątecznej prasie znajdziemy wiele ciekawych treści. W „Niedzieli” znajdziemy płytę CD z kolędami Golec UOrkiestra. Jest więcej numerów ale i cena podwójnego numeru świątecznego 10 zł. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy scenariusz z modlitwą przed wieczerzą wigilijną oraz dobry artykuł wyjaśniający tajemnicę narodzenia Jezusa. Są nowe numery :Naszej Arki” „Rycerza” i „Rycerzyka Niepokalanej” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
 11. W piątek po świętach planuję rozpocząć kolędę czyli wizytę duszpasterską. Szczegóły zostaną podane w drugi dzień świąt. Najprawdopodobniej w piątek byłaby ul. Alpejska a sobotę Pienińska od końca.

Dodaj komentarz