IV Niedziela Wielkanocna /Dobrego Pasterza/ – 03.05.2020r. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski /Odpust parafialny/

IV Niedziela Wielkanocna /Dobrego Pasterza/ – 03.05.2020r. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski /Odpust parafialny/

  1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Nasza parafia ze względu na uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przeżywa dziś odpust parafialny.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro św. Floriana – patrona strażaków, w środę św. Apostołów Filipa i Jakuba a w piątek św. Stanisława Biskupa i Męczennika – patrona Polski.
  3. W tym tygodniu wypada również pierwsza środa i pierwszy czwartek miesiąca.
  4. Nabożeństwa majowe w dni powszednie są po mszy św. o godz. 1800 a w niedzielę o 1500. Zachęcam do przystrojenia kapliczek i figur maryjnych na czas miesiąca maja.
  5. Przypominam, że w naszym kościele według ostatnich rozporządzeń władz w związku z koronawirusem w nabożeństwach może uczestniczyć 20 osób. Jeśli przyjdzie więcej osób, można uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem obowiązujących przepisów. Aby umożliwić większej ilości wiernych uczestnictwo w liturgii w czasie epidemii od przyszłej niedzieli do odwołania zmieniony będzie porządek mszy świętych niedzielnych. Będą trzy przed południem i jedna popołudniu. Tak więc będą msze święte w niedziele o 730, 930, 1100 i o 1500.
  6. Ze względu na pandemię nie będzie w tym roku rocznicy I Komunii świętej, zaś sama I Komunia święta według wstępnych ustaleń będzie w czerwcu.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i rozebranie grobu Pańskiego. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 157 do 165.
  8. Z prasy katolickiej jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych, opieki Opatrzności a pozostałym parafianom miłego świętowania i błogosławieństwa Bożego przez cały tydzień.

Dodaj komentarz