IV Niedziela Wielkanocna /Dobrego Pasterza/ – 08.05.2022r.

IV Niedziela Wielkanocna /Dobrego Pasterza/ – 08.05.2022r.

  1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
  2. Jutro liturgiczna uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, przeniesiona z dzisiejszej niedzieli, w piątek wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej – w katedrze rozpoczęcie nabożeństw fatimskich o 1900, w sobotę św. Macieja Apostoła.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych.
  4. W sobotę w Chmielniku uroczystość 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Uroczysta suma o 1100.
  5. W sobotę o godz. 900 w naszym kościele będzie spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Natomiast w przyszłą niedzielę na sumie odbędzie się I Komunia Święta dzieci z klasy trzeciej. Zachęcamy, aby osoby nie związane z tą uroczystością przyszły w tym dniu na inną mszę świętą. Próba dla dzieci będzie jutro po nabożeństwie wieczornym. Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy czwartej będzie w niedzielę 22 maja.
  6. W tym miesiącu tacę na cele inwestycyjne przeniesiemy na czwartą niedzielę miesiąca czyli na 22 maja.
  7. Trwają zapisy na turnusy wakacyjne dla dzieci i młodzieży na oazę i turnusy ministranckie. Chętne osoby można zgłosić w kancelarii parafialnej.
  8. Serdecznie dziękuję za zakupienie i posadzenie kwiatów przed kościołem.
  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Gliwa i Barbara Sowa oraz Rafał Kulasa i Paulina Szymczyk – zapowiedzi trzecie. Michał Migut i Aleksandra Koszela; Łukasz Stawicki i Patrycja Matyas; Dawid Gąsior i Lucyna Stec – zapowiedzi drugie. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  10. Serdecznie dziękuję za zadbanie o porządek w kościele w minionym tygodniu wyznaczonym osobom. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęli rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

 

Dodaj komentarz