IV Niedziela Wielkanocna /Dobrego Pasterza/ – 12.05.2019r.

IV Niedziela Wielkanocna /Dobrego Pasterza/ – 12.05.2019r.

 1. Dziś czwarta niedziela wielkanocna przeżywana w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej. Dziś na sumie rocznica I Komunii św., a o godz. 1200 w Domu Kultury zebranie wyborcze Rady Osiedla Matysówka.
 2. Jutro nabożeństwo fatimskie w Katedrze, we wtorek wspominamy św. Macieja Apostoła, a w czwartek św. Andrzeja Bobolę – patrona Polski.
 3. W przyszłą niedzielę na mszy św. o 1030 dzieci z klasy trzeciej przystąpią do Pierwszej Komunii św. Pierwsza próba będzie we wtorek po nabożeństwie. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin będzie w sobotę o godz. 900. Rodziców proszę o utrzymanie porządku i przygotowanie kościoła do tej uroczystości. Natomiast serdecznie dziękuję za wypełnienie tego dyżuru w minionym tygodniu rodzicom dzieci rocznicowych. „Bóg zapłać”.
 4. W tym miesiącu taca na potrzeby inwestycyjne parafii będzie za dwa tygodnie czyli 26 maja.
 5. W minionym tygodniu bywało trochę więcej osób na nabożeństwach majowych. Niemniej jednak zachęcam do uczestnictwa zwłaszcza dzieci bo kilkoro z zerówki i młodszych klas to zbyt mierna reprezentacja na 115 uczniów naszej szkoły i praktycznie drugie tyle uczniów z innych rzeszowskich szkół. W dni powszednie majówki w kościele są po mszy św. a w niedzielę o 1500. Zachęcam też do podtrzymywania zwyczaju śpiewania litanii przy kapliczkach.
 6. Przy gazetach są modlitewniki do Miłosierdzia Bożego.
 7. Przypominam bierzmowanym w tym roku, aby odebrali indeksy. Są w zakrystii.
 8. Rozpoczęły się zapisy na wakacyjne turnusy Ruchu Światło-Życie czyli oazy, na turnusy dla ministrantów oraz KSM-u dla młodzieży. Chętni mogą się zgłaszać w kancelarii. Na oazę najpóźniej do środy.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Jaskuła z Matysówki i Paulina Wojciechowska ze Zwięczycy, oraz Dawid Lewicki i Anna Łokaj zamieszkali w Matysówce – zapowiedzi trzecie. Tomasz Kiliański i Sylwia Płodzień zamieszkali w Kolonii Gołkowice – zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 10. Szkoła Branżowa w Chmielniku o specjalizacji rolnictwo ekologiczne zaprasza uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum na dni otwarte 18 i 22 maja.
 11. W prasie katolickiej przeczytamy m. in. o objawieniach fatimskich w związku z rocznicą objawień. Jest też nowy numer „Cuda i Łaski Boże”.
 12. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

 

Dodaj komentarz