IV Niedziela Wielkanocna /Dobrego Pasterza/ – 25.04.2021r.

IV Niedziela Wielkanocna /Dobrego Pasterza/ – 25.04.2021r.

  1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
  2. W czwartek nowenna do bł. Bronisława Markiewicza. W czwartek również wypada wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, zaś w sobotę św. Józefa Rzemieślnika. Ze względu na rok jemu poświęcony od środy będzie po mszy św. wieczornej Triduum przed tym świętem.
  3. W sobotę po mszy wieczornej rozpoczęcie nabożeństw majowych i nabożeństwo pierwszosobotnie.
  4. Przyszła niedziela to Dzień Flagi – prosimy o wywieszenie.
  5. Próby przed bierzmowaniem odbędą się po mszy św. wieczornej: w poniedziałek i wtorek dla pierwszej grupy z godz. 1100 oraz w środę i czwartek dla grupy drugiej z godz. 1500.
  6. W piątek obowiązkowe spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów.
  7. W przyszłą niedzielę 2 maja odbędzie się wizytacja ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby połączona z bierzmowaniem. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. O 730 po powitaniu będzie msza ze szczególnym udziałem przedstawicieli Róż Różańcowych i przedstawicieli Rady Parafialnej, o 930 z udziałem Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ, Grupy Charytatywnej i ministrantów. Na mszach o 1100 i 1500 odbędzie się bierzmowanie. Ze względu na ograniczenia pandemiczne bierzmowanie zostało podzielone na dwie grupy po 9 osób. Bardzo proszę, aby na msze z bierzmowaniem przyszły tylko osoby zainteresowane. W kościele będą tylko kandydaci i ich świadkowie. Rodziców i pozostałych proszę o pozostanie na zewnątrz kościoła. Wyjątkowo proszę, aby w przyszłą niedzielę skorzystać z mszy św. w kościołach sąsiednich lub przez transmisje medialne.
  8. W poniedziałek 3 maja uroczystość odpustowa Matki Bożej Królowej Polski. Zbiega się ona z 40-leciem budowy naszego kościoła. Dzień wcześniej podczas wizytacji ks. Biskup poświęci z tej okazji pamiątkową tablicę, umieszczoną w przedsionku przy drzwiach wejściowych. Za jej ufundowanie bardzo serdecznie dziękuję panu Władysławowi Matwijowi. Główna uroczystość odpustowo-jubileuszowa odbędzie się na sumie o godz. 1100. Mszy św. przewodniczył będzie ks. prałat Stanisław Potera (były dziekan dekanatu Rzeszów-Katedra) a słowo Boże wygłosi pierwszy proboszcz parafii ks. Mieczysław Wolanin.
  9. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na utrzymanie cmentarza.
  10. Dziękuję również za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęli rodzice kandydatów do bierzmowania.

Dodaj komentarz