IV Niedziela Wielkiego Postu /Laetare/ – 10.03.2024r.

IV Niedziela Wielkiego Postu /Laetare/ – 10.03.2024r.

  1. Dzisiejsza niedziela w liturgii nazywana Laetare, to niedziela radości. O 1500 Gorzkie Żale a po nich msza święta na której dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczki. Zapraszamy ich wraz z rodzicami.
  2. Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Natomiast 16 marca rozpoczniemy w całej Polsce nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za przyczyną św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.
  3. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Dzieci z naszej Szkoły sprzedawać będą palmy oraz ozdoby świąteczne. Na mszy świętej popołudniowej po Gorzkich Żalach kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże. Zapraszamy na to nabożeństwo także ich rodziców. Natomiast przez cały najbliższy i następny tydzień zapraszam kandydatów wraz z rodzicem na rozmowę egzaminacyjną. Najlepiej po mszy świętej wieczornej.
  4. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o 1700.
  5. Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne i paschałki. Caritas naszej diecezji prosi o przekazanie 1,5% podatku – przy gazetach są ulotki.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Antoni Sieńko z Harty i Bożena Krawczyk z Rzeszowa-Matysówki, zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  7. Przy gazetach są ulotki o zapisach do Przedszkola Świętej Rodziny przy kościele na Zalesiu. Rodzice zainteresowani wychowaniem dziecka na wartościach chrześcijańskich mogą skorzystać.
  8. Proszę aby już pomyśleć o uporządkowaniu grobów na cmentarzu przed świętami.
  9. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wierchowej z numerów nieparzystych od 41 do 65.

Dodaj komentarz