IV Niedziela Wielkiego Postu /Laetare/ – 14.03.2021r.

IV Niedziela Wielkiego Postu /Laetare/ – 14.03.2021r.

  1. Dzisiejsza niedziela w liturgii nazywana Laetare, to niedziela radości. W naszej parafii przeżywamy rekolekcje. Na mszach przedpołudniowych są nauki ogólne a o 1500 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nich msza święta bez kazania.
  2. W piątek wypada uroczystość Św. Józefa. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na mszy świętej rano jak i wieczorem będą rozdawane obrazki i medaliki ze św. Józefem. Serdecznie zapraszamy, aby uczcić tego Świętego, którego Rok obecnie przeżywamy.
  3. Przeżywamy nowennę do św. Józefa a w tym tygodniu będą jeszcze nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do Miłosierdzia Bożego.
  4. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o 1700.
  5. Najbliższa niedziela to trzecia miesiąca. Taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Różaniec przed sumą proszę, aby poprowadziła Róża p. Moniki Tomkowicz. Na mszy świętej po Gorzkich Żalach kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże. Zapraszam na to nabożeństwo również ich rodziców.
  6. W czwartek po mszy św. krótkie spotkanie ministrantów i lektorów.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zostało jeszcze kilka egzemplarzy specjalnego numeru „Gościa” poświęconego św. Józefowi w cenie 9 zł.
  8. W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 Regionalne Centrum Krwiodawstwa apeluje do osób, które są ozdrowieńcami o zgłaszanie się do stacji krwiodawstwa w celu oddania osocza, które bardzo pomaga osobom zakażonym. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.
  9. Serdecznie dziękujemy za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wierchowej z numerów parzystych od 22 do 42.

Dodaj komentarz