IV Niedziela Wielkiego Postu /Laetare/ – 19.03.2023r.

IV Niedziela Wielkiego Postu /Laetare/ – 19.03.2023r.

  1. Dzisiejsza niedziela w liturgii nazywana Laetare, to niedziela radości. O 1500 Gorzkie Żale a po nich msza święta na której dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczki. Zapraszamy ich wraz z rodzicami. Taca dzisiejsza na ogrzewanie kościoła.
  2. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Józefa Oblubieńca NMP a w sobotę uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to Dzień Świętości Życia. Na mszy świętej wieczornej będzie możliwość odnowienia lub podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. W środę nowenna do św. Rity a w sobotę do Dzieciątka Jezus.
  4. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni. Dzieci z naszej Szkoły sprzedawać będą palmy. Na mszy świętej popołudniowej po Gorzkich Żalach kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże. Zapraszamy na to nabożeństwo także ich rodziców. Natomiast przez cały najbliższy tydzień zapraszam kandydatów wraz z rodzicem na rozmowę egzaminacyjną. Najlepiej po mszy świętej wieczornej.
  5. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o 1700.
  6. Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne i paschałki. W zakrystii można także nabyć rozważania drogi krzyżowej autorstwa ks. Franciszka Rząsy.
  7. Przypominam aby pomyśleć o uporządkowaniu grobów na cmentarzu przed świętami.
  8. Przy gazetach są ulotki o zapisach do Przedszkola Świętej Rodziny z Nazaretu przy kościele na Zalesiu. Rodzice zainteresowani wychowaniem dziecka na wartościach chrześcijańskich oraz potrzebujących dla dziecka różnych terapii mogą skorzystać.
  9. -Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wierchowej z numerów parzystych od 22 do 42.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz