IV Niedziela Wielkiego Postu /Laetare/ – 22.03.2020r.

IV Niedziela Wielkiego Postu /Laetare/ – 22.03.2020r.

 1. Dziś już IV niedziela Wielkiego Postu nazywana Laetare – „radujcie się”.

O 1500 Gorzkie Żale a po nich trzecia msza święta..

 1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 1700 a w piątek droga krzyżowa również o 1700.
 2. We wtorek uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to Dzień Świętości Życia. Można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.
 3. W środę nowenna do Dzieciątka Jezus a w niedzielę do bł. Bronisława Markiewicza.
 4. Można nabywać baranki wielkanocne po 5 zł i paschałki w cenie 10 zł.
 5. Za tydzień zmiana czasu z zimowego na letni. Różaniec poprowadzi Róża p. Marii Pańczak.
 6. Przypominam, by powoli zacząć porządkować groby na cmentarzu przed świętami, by odpady mogły być systematycznie usuwane i później nie zalegały.
 7. Dziękuję za zakup kwiatów do klombów przed kościołem i posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 221 do 230 /wg starej numeracji/. Dziękuję również za ofiary z trzeciej niedzieli miesiąca.
 8. Wydawca „Źródła” oraz „Drogi”, „Naszej Arki”, „Cuda i Łaski” ogłosił, że definitywnie zaprzestaje tej działalności. „Gość Niedzielny” nie będzie na razie dostępny w kościołach ale można go prenumerować lub kupić w kioskach a także korzystać z elektronicznego wydania. „Niedziela” na razie będzie rozprowadzana w kościele.
 9. W związku z epidemią koronawirusa w tym roku przed świętami nie będzie w naszej diecezji organizowanych masowych spowiedzi. Zachęcamy więc by przystępować do spowiedzi wielkanocnej już wcześniej w swoich parafiach. W najbliższym tygodniu będziemy służyć w konfesjonale od 1630 do 1800 z przerwą na mszę św.
 10. Apel służby zdrowia: Wszyscy, którzy zgłaszają się do szpitala lub korzystają z pomocy medycznej nie powinni zatajać swojego pobytu za granicą lub pobytu w kwarantannie. Zatajanie tych informacji stanowi wielkie zagrożenie dla funkcjonowania placówek medycznych. Jeśli ten proceder nie zostanie zaniechany to wkrótce zabraknie personelu zdolnego do świadczenia pracy, bo wszyscy znajdą się w przymusowej kwarantannie. Wszystkich korzystających z pomocy lekarza, pielęgniarki lub ratowników medycznych prosimy: mówcie od razu prawdę o swojej sytuacji!

Dodaj komentarz