IV Niedziela Wielkiego Postu /Laetare/ – 27.03.2022r.

IV Niedziela Wielkiego Postu /Laetare/ – 27.03.2022r.

 1. Dzisiejsza niedziela w liturgii nazywana Laetare, to niedziela radości. W naszej parafii przeżywamy rekolekcje. Na mszach przedpołudniowych są nauki ogólne, po sumie konferencja dla rodziców i małżonków a o 1500 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nich msza święta bez kazania.
 2. W związku ze zmianą czasu od jutra w dni powszednie msze święte wieczorne będą o godz. 1800.
 3. We wtorek nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi rano i wieczorem. Jeżeli są chorzy, którzy potrzebują odwiedzin kapłana w domu to jeszcze w I piątek możemy odwiedzić. Proszę nie czekać do samych świąt bo później są spowiedzi po parafiach i nie ma kiedy odwiedzać chorych. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP – jako dopełnienie aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy.
 5. W czwartek po mszy św. krótkie spotkanie ministrantów a zwłaszcza lektorów.
 6. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o 1800.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Na mszach przedpołudniowych będą wolontariusze Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, którzy będą kwestować na rzecz tego hospicjum. Również dzieci z naszej szkoły będą sprzedawać palmy wielkanocne.
 8. Kandydatom do bierzmowania przypominam, aby zgłaszali się wraz z rodzicem na egzamin.
 9. Przypominam aby pomyśleć o uporządkowaniu grobów na cmentarzu przed świętami.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła. „Bóg zapłać”.
 11. -Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wierchowej z numerów parzystych od 44 do końca czyli do numeru 66. Za tydzień rozpoczniemy kolejną kolejkę od ul. Wichrowej.

 

 

 

 

Dodaj komentarz