IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare) – 31.03.2019r.

IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare) – 31.03.2019r.

  1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. O 1500 Gorzkie Żale a po nich trzecia msza św., na której dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczki.
  2. Od jutra msze św. w dni powszednie o godz. 1800.
  3. W tym tygodniu w pierwszą środę miesiąca nowenna do św. Józefa, w pierwszy czwartek godzina św., w pierwszy piątek możliwość spowiedzi dla obchodzących I piątki od 1700 a po mszy św. nabożeństwo do NSPJ, w pierwszą sobotę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. We wtorek o godz. 1800 w Zalesiu młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Zainteresowani wraz ze świadkami niech zgromadzą się na Zalesiu przed kościołem pół godziny wcześniej. W związku z bierzmowaniem, we wtorek nie będzie u nas mszy św. wieczorem, ale tylko rano o 715.
  5. W najbliższy piątek rozpoczną się rekolekcje parafialne. Będzie je głosił dyrektor Radia Via, ks. Witold Wójcik. Dzieci swoje spotkania rekolekcyjne będą mieć już w czwartek i piątek (po dwóch lekcjach przyjdą do kościoła na 1000), natomiast parafialne rekolekcje rozpoczną się w piątek drogą krzyżową o godz. 1730, a po niej msza św. z nauką ogólną. W sobotę o 530 spod Domu Kultury wyjazd do Łagiewnik (są jeszcze wolne miejsca – do środy można się jeszcze zapisać). Wieczorem w sobotę o 1730 będzie różaniec, następnie msza św. z nauką ogólną a po mszy nauka dla młodzieży. Zapraszamy młodzież od kl. VIII, poprzez gimnazjum i szkołę średnią aż po studentów i młodzież pracującą. W niedzielę na mszach św. przedpołudniowych nauka ogólna a po mszy nauka stanowa dla małżonków /15 minut/. O 1500 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W przyszły poniedziałek o 900 będzie msza dla chorych i starszych a po niej odwiedziny obłożnie chorych. Proszę do przyszłej niedzieli zgłosić tych chorych. Zakończenie rekolekcji mszą św. o 1800. Ks. rekolekcjonista zachęca, by w intencji rekolekcji w najbliższy piątek podjąć post taki jak w Wielki Piątek. Oczywiście jest to zachęta a nie przymus. Program całych rekolekcji jest wydrukowany do pobrania przy gazetach. Zawsze też można znaleźć wszelkie ogłoszenia na stronie parafialnej parafiamatysowka.pl.
  6. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 87 do 92 /wg starej numeracji/.
  7. W czasie rekolekcji będzie można nabyć palmy i ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Rybiński z Matysówki i Monika Probachta z Wysokiej Łańcuckiej, zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  9. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz