IV Niedziela Zwykła – 03.02.2019r.

IV Niedziela Zwykła – 03.02.2019r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Dziś przeżywamy wspomnienie św. Błażeja. Jeżeli ktoś przyniósł to poświęcimy jabłka.
 2. We wtorek wspomnienie Św. Agaty – po mszy św. poświęcenie soli.
 3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa miesiąca – nowenna do Św. Józefa a w pierwszy czwartek godzina święta.
 4. Za tydzień różaniec poprowadzi Róża p. Ludwiki Wojtowicz.
 5. W tym tygodniu od wtorku będą dodatkowe msze św. rano o 715.
 6. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 36 do 45 /wg starej numeracji/.
 7. W tym roku PIT-37 i 38 zostanie automatycznie rozliczony przez urząd skarbowy. Można będzie jednak na portalu podatki.gov.pl dokonać pewnych zmian np. odliczyć darowiznę. Szczegóły są wywieszone z tyłu w kościele przy ogłoszeniach i znajdziemy je również na naszej stronie internetowej parafiamatysowka.pl.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W „Gościuhttp://www.http://parafiamatysowka.pl/twoj-e-pit-od-15-lutego-2019-r/ Niedzielnym” rodzice znajdą obrazek z modlitwą za dzieci. Jest też nowy numer „Rycerza Niepokalanej” i „Małego Rycerzyka”.
 9. Pragnę w tym tygodniu zakończyć wizytę duszpasterską. W dni powszednie rozpoczęcie o 1500 z wyjątkiem poniedziałku i środy kiedy kolęda będzie od 1700 i soboty od 900. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:Niedziela, 3 II, od 1400: dokończenie ulicy Wichrowej, początkowe domy z ulicy Matysowskiej i ulica Skalista;
  Od poniedziałku: idąc w kierunku ronda kontynuacja ulicy Matysowskiej z przyległymi ulicami;
 10. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz