IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021r.

IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021r.

 1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Trędowatych.
 2. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze święte z poświęceniem gromnic o 800 i 1700. Po mszy wieczornej będzie różaniec i modlitwy za zmarłych w zeszłym roku. Zapraszamy więc rodziny zmarłych. Święto Ofiarowania Pańskiego to Dzień Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne. One modlą się za nas więc wyraźmy naszą wdzięczność wspierając je materialnie.
 3. W środę wspominamy św. Błażeja – po mszy św. będzie poświęcenie jabłek a w piątek św. Agatę – poświęcenie soli.
 4. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi rano przed i w czasie mszy św., wieczorem od godz.1600. Po mszy św. w piątek będzie spotkanie w sprawie bierzmowania. Zapraszam kandydatów i ich rodziców.
 5. Przyszła niedziela to pierwsza miesiąca. Po rannej mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. Taca z przyszłej niedzieli (jako jedna w kwartale) przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza.
 6. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na pomoc poszkodowanym trzęsieniem ziemi w Chorwacji. „Bóg zapłać”. Dziękuję również panu Władysławowi Matwijowi za zorganizowanie i panu Wiesławowi Rybińskiemu za postawienie przed parkingiem znaku „Zakaz ruchu” z tabliczką „Nie dotyczy uczestników mszy św. i nabożeństw”.
 7. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele i rozebranie choinek prosimy mieszkańców Nowe Wzgórze od numeru 1 do numeru 15 oraz mieszkańców ul. Wierchowej również od numeru 1 do 15. Za tydzień dyżur ten będzie miała ulica Nycza.
 8. 8 grudnia papież Franciszek ogłosił specjalny Rok św. Józefa z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego. W związku z tym Biskup Rzeszowski zezwolił w każdą środę odprawiać mszę świętą wotywną o św. Józefie zaś Penitencjaria Apostolska (przy Kurii Rzymskiej) udzieliła daru specjalnych odpustów z tej okazji.

  Odpust zupełny można zyskać:

 9. Za co najmniej pół godzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej („Ojcze nasz”) lub udział w dniu skupienia, zawierającym rozważanie o Świętym Józefie.

 

 1. Za spełnienie uczynku miłosierdzia względem ciała lub względem duszy.

 

 1. Za odmówienie Różańca w rodzinach lub pomiędzy narzeczonymi.

 

 1. Za codziennie powierzanie swojej działalności opiece Świętego Józefa, oraz za wzywanie Rzemieślnika z Nazaretu w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy, oraz aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna.

 

 1. Za odmówienie Litanii do Świętego Józefa w intencji Kościoła prześladowanego oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju.

 

 1. Za odmówienie dowolnej modlitwy na cześć Świętego Józefa, np. „Do Ciebie, Święty Józefie”, szczególnie w dniach 19 marca i 1 maja, 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego.

 

W obecnej sytuacji pandemii odpust mogą również zyskać wszyscy ci, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, ale nie mają przywiązania do grzechu oraz mają intencję wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków (spowiedź, komunia św., odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego).

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz