Niedziela Męki Pańskiej /Palmowa/ – 05.04.2020r.

Niedziela Męki Pańskiej /Palmowa/ – 05.04.2020r.

  1. Ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenie do 5 osób podczas sprawowania liturgii prosimy, aby pozostać w domach i uczestniczyć w liturgii Triduum poprzez media. Wciąż obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we mszy świętej w niedziele i święta nakazane, z której można korzystać również w Święta Zmartwychwstania Pańskiego uczestnicząc we mszy transmitowanej przez media. Zaś czas Komunii św. wielkanocnej trwa do niedzieli Trójcy Świętej /w tym roku aż do 7 czerwca/.
  2. Dzisiejszą niedzielą palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. O 1500 Gorzkie Żale z a po nich msza św.
  3. Msze św. w tym tygodniu do środy włącznie rano o 715 i wieczorem o 1800. Możliwość spowiedzi przed i w czasie mszy św. a w czasie Triduum (Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę) od 900 do 1000. Na czas spowiedzi proszę zakładać maseczki jednorazowe, aby nie wdychać i samemu nie rozsiewać ewentualnych zarazków, by po każdej osobie nie trzeba było dezynfekować konfesjonału.
  4. WIELKI CZWARTEK – rozpoczyna się Triduum Paschalne, czyli najświętsze dni w ciągu roku, dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. O godz. 1800 Msza Wieczerzy Pańskiej, a po niej adoracja w ciemnicy do 2200. Można w czasie Triduum na chwilę modlitwy przyjść do kościoła na adorację z zachowaniem jednak przepisów bezpieczeństwa zdrowotnego. W razie większej ilości osób nie przedłużać modlitwy w kościele, by dać możliwość modlitwy innym.

WIELKI PIĄTEK – od rana możliwość adoracji w ciemnicy bez dyżurów i prowadzonej adoracji przez Róże Różańcowe. O 1500 rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. O 1800 Droga Krzyżowa w kościele, następnie Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża do 2300. Adoracja Krzyża bez ucałowania ale tylko poprzez przyklęknięcie lub głęboki skłon. W tym dniu dorosłych do 60 roku życia obowiązuje post ścisły /ilościowy i jakościowy/ czyli dwa posiłki lekkie a jeden do syta. Pozostałych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

WIELKA SOBOTA – od rana adoracja przy Bożym Grobie. Nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele ale może je pobłogosławić przed śniadaniem wielkanocnym głowa rodziny. Tekst modlitwy jest umieszczony na stronie parafialnej (www.parafiamatysowka.pl), a także przy gazetach są ulotki z błogosławieństwem pokarmów. Można je zabrać do domu. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 1500. Wigilia Paschalna o godz. 1900.

WIELKA NIEDZIELARezurekcja o 600 bez procesji, druga dodatkowa msza św. o 900 i suma o 1030. Przez święta nie będzie mszy św. popołudniowej.

  1. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Rozpoczynamy od dziś nową kolejkę do sprzątania kościoła według ulic. Na początek Matysowska – numery nieparzyste. W najbliższym tygodniu o przygotowanie kościoła na święta prosimy osoby z numerów nieparzystych od 1 do 33 z ulicy Matysowskiej.
  2. Dziękuję również Różom Różańcowym i indywidualnym ofiarodawcom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Dodaj komentarz