Niedziela Męki Pańskiej /Palmowa/ – 28.03.2021r

Niedziela Męki Pańskiej /Palmowa/ – 28.03.2021r

  1. Ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenie w naszym kościele do 15 osób podczas sprawowania liturgii prosimy, aby pozostać w domach i uczestniczyć w liturgii Triduum Paschalnego poprzez media. Wciąż obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we mszy świętej w niedziele i święta nakazane, z której można korzystać również w Święta Zmartwychwstania Pańskiego uczestnicząc we mszy transmitowanej przez media. Dla uczestniczących w liturgii w domu będzie możliwość przyjęcia samej Komunii św. w kościele przez święta od 1030 do 1050 oraz po sumie od 1200 do 1300. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej trwa do niedzieli Trójcy Świętej /w tym roku aż do 30 maja/.
  2. Dzisiejszą niedzielą palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. O 1500 Gorzkie Żale z a po nich msza św. Jeszcze dziś można złożyć w kościele dary dla potrzebujących.
  3. Od jutra msze św. wieczorne o godz. 1800. W tym tygodniu do środy włącznie możliwość spowiedzi przed i w czasie mszy św. rano i wieczorem zaś w czasie Triduum (Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę) od 900 do 1000.
  4. W środę po mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.
  5. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ponieważ w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Komunii św. można udzielać tylko w czasie nabożeństwa lub jako wiatyk zanieść umierającym dlatego osoby odbywające praktykę pierwszych piątków i sobót miesiąca nie przerwą tej praktyki jeśli ze względu na pandemię nie będą na nabożeństwie. Mogą kontynuować od następnego miesiąca.
  6. WIELKI CZWARTEK – rozpoczyna się Triduum Paschalne, czyli najświętsze dni w ciągu roku, dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. O godz. 1800 Msza Wieczerzy Pańskiej, a po niej adoracja w ciemnicy do 2200.

WIELKI PIĄTEK – od 900 adoracja w ciemnicy Róż Różańcowych według nowego grafiku (proszę dać możliwość osobistej adoracji w ciszy). O 1500 rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. O 1800 Droga Krzyżowa w kościele, następnie Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża do 2300. Adoracja Krzyża bez ucałowania ale tylko poprzez przyklęknięcie lub głęboki skłon. W tym dniu dorosłych do 60 roku życia obowiązuje post ścisły /ilościowy i jakościowy/ czyli dwa posiłki lekkie a jeden do syta. Pozostałych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

WIELKA SOBOTA – od 900 adoracja przy Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów odbędzie się na placu przed i wokół kościoła o godz. 900, 1000, 1100 i 1200. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 1500. Wigilia Paschalna o godz. 1900 (uczestnicy niech przyniosą świece).

WIELKA NIEDZIELARezurekcja o 600 ze skromną procesją, druga dodatkowa msza św. o 815 i kolejne msze święte o 930 i suma o 1100. Przed i po sumie możliwość przyjęcia Komunii św. dla uczestniczących we mszy przez media. Przez święta nie będzie mszy św. popołudniowej. Adoracja Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ przeniesiona z niedzieli Zmartwychwstania na Poniedziałek Wielkanocny o zwykłej porze czyli po rannej mszy św. Zmiana tajemnic będzie ogłoszona w stosownym czasie.

  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Anna Skórska z parafii Św. Michała Archanioła w Rzeszowie i Sebastian Ciura z parafii Rzeszów-Matysówka – zapowiedź druga. Przemysław Złamaniec z parafii Rzeszów-Matysówka i Patrycja Pączek z Błędowej Zgłobieńskiej – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  2. Serdecznie dziękuję za zakupienie i posadzenie kwiatów przed kościołem oraz za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O przygotowanie kościoła na święta prosimy mieszkańców z ulicy Skalistej.
  3. Serdecznie dziękuję strażakom ze Słociny i naszym matysowskim za przeprowadzoną w dniu wczorajszym profesjonalną dezynfekcję całego kościoła i otoczenia. „Bóg zapłać”.
  4. Dziękuję również Różom Różańcowym i indywidualnym ofiarodawcom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję także Zespołowi „Matysowianie” za wykonanie pięknej palmy do kościoła. Panu Zygmuntowi Kocurowi za pielęgnację i obcięcie krzewów, składam również serdeczne „Bóg zapłać”.

Dodaj komentarz