Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021r.

  1. Dziś uroczystość Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna 77 Tydzień Miłosierdzia. Taca dzisiejsza na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Przy gazetach jest koszyk, do którego można złożyć skarbonki wielkopostne, jeśli ktoś przyniósł.
  2. Dziś o 1500 czyli w godzinie Miłosierdzia będzie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie odprawiona msza św. Do wakacji msza św. popołudniowa o 1500 będzie w każdą niedzielę.
  3. W piątek – trzeci miesiąca – nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  4. Za tydzień Niedziela Biblijna wraz z Piątym Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Taca przeznaczona będzie na potrzeby inwestycyjne oraz na utrzymanie cmentarza.
  5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Złamaniec z parafii Rzeszów-Matysówka i Patrycja Pączek z Błędowej Zgłobieńskiej – zapowiedź trzecia. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  6. W przyszłą niedzielę wolontariusze z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci przeprowadzą w parafiach naszej diecezji zbiórkę do puszek na rzecz tego Hospicjum. Zbiórka ta organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, która ma na celu promocję idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie tego rodzaju placówek.
  7. Przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jest on obowiązkiem każdego obywatela. Najlepiej dokonać samospisu na stronie spis.gov.pl lub w punktach Urzędu Miasta. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 1 do 21.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz