Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020r

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020r

  1. Dziś uroczystość Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna 76 Tydzień Miłosierdzia. Taca dzisiejsza na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Przy gazetach jest koszyk, do którego można złożyć ofiarę, bo ze względu na ograniczoną ilość osób w kościele nie chodzimy za tacą w czasie mszy św. Tam też na stoliku można złożyć skarbonki wielkopostne, jeśli ktoś przyniósł.
  2. Dziś o 1500 czyli w godzinie Miłosierdzia będzie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie odprawiona dodatkowa msza św. w intencji o oddalenie pandemii koronawirusa.
  3. Informujemy, że powierzchnia naszego kościoła wraz z chórem i przedsionkami wynosi prawie 300 m2, dlatego od dnia jutrzejszego w nabożeństwach może uczestniczyć 20 osób. Oczywiście jest to przestrzeń publiczna więc powinniśmy uczestniczyć z zasłoniętym nosem i ustami.
  4. W czwartek uroczystość Świętego Wojciecha jednego z głównych patronów Polski, zaś w sobotę święto Świętego Marka Ewangelisty.
  5. W środę nowenna do św. Rity a w sobotę do Dzieciątka Jezus.
  6. Od tego tygodnia msze święte w dni powszednie będą wieczorem o 1800.
  7. Za tydzień Niedziela Biblijna wraz z Czwartym Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku proponuje się przeczytanie Ewangelii według Świętego Mateusza. Msze święte w przyszłą niedzielę o 730 i 1030. Nie będzie mszy popołudniowej.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 69 do 107.

Dodaj komentarz