Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019r.

 1. Dziś uroczystość Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Nasza parafia raduje się dziś uroczystym wprowadzeniem do naszej świątyni relikwii św. S. Faustyny. Po mszach św. /dzisiaj będą jeszcze o 1030 i 1500/ możliwość ucałowania relikwii. Przy okazji pragnę podziękować państwu Helenie i Władysławowi Matwij za zafundowanie relikwiarza. „Bóg zapłać”.
 2. W tym tygodniu wspominamy: jutro św. Katarzynę ze Sieny, we wtorek liturgicznie św. Wojciech /uroczystość przeniesiona ze względu na oktawę/, w środę św. Józefa Rzemieślnika, w sobotę św. Floriana – patrona strażaków.
 3. W środę rozpoczęcie nabożeństw majowych. W dni powszednie będą po mszy św. a w niedzielę o 1500. Zachęcam też do podtrzymywania zwyczaju śpiewania litanii przy kapliczkach.
 4. W piątek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – odpust parafialny. Msze św. o 730, uroczysta suma o 1100 i po południu o 1500. Sumie przewodniczył będzie ks. Wacław Rybka, emerytowany proboszcz z Szebni /mojej rodzinnej parafii/. Serdecznie proszę o udział w procesji i jej obstawę strażaków i osoby do niesienia obrazów, tak jak na procesji rezurekcyjnej.
 5. W tym tygodniu wypada jeszcze: jutro nowenna do bł. Bronisława, pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota ze swoimi nabożeństwami po mszy św. Ponieważ I piątek wypada 3 maja, zachęcamy aby Ci którzy obchodzą pierwsze piątki skorzystali ze spowiedzi w tygodniu, gdyż w sam dzień może być utrudnione.
 6. Kustosz sanktuarium w Chmielniku zaprasza 1-szego maja na dzień modlitw o trzeźwość narodu. Wyjazd spod kościoła o 1015.
 7. 2 maja – święto flagi narodowej. Pamiętajmy, aby wywiesić na domach.
 8. W czwartek po mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.
 9. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i rozebranie grobu Pańskiego. Do utrzymania porządku w kościele w najbliższym tygodniu proszę osoby z numerów od 116 do 125 /wg starej numeracji/.
 10. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych a po niej spotkanie Rady Parafialnej, zaś po sumie spotkanie dzieci i rodziców kl. czwartej. Różaniec poprowadzi Róża p. Stanisława Króla.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Piotr Jaskuła z Matysówki i Paulina Wojciechowska ze Zwięczycy, oraz Dawid Lewicki i Anna Łokaj zamieszkali w Matysówce – zapowiedzi pierwsze. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 12. Dzisiejsza prasa podejmuje przede wszystkim temat Miłosierdzia. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o znaczeniu katedry Notre Dame. Jest też nowy numer „Rycerza Niepokalanej” i „Małego Rycerzyka”
 13. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz