Niedziela – Objawienie Pańskie /Trzech Króli/ – 06.01.2019r

Niedziela – Objawienie Pańskie /Trzech Króli/ – 06.01.2019r

  1. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Na mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Można będzie sobie zabrać do domu poświęconą kredę i węgielek z kadzidłem. Składka dzisiejsza na misje. W Rzeszowie odbędzie się Orszak Trzech Króli – szczegóły na plakacie. Dziś po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Dziś ks. Biskup Senior Kazimierz Górny i ks. bp Edward Białogłowski przeżywają swoją rocznice sakry biskupiej. Polecajmy ich Bogu w naszych modlitwach.
  2. Jutro po wieczornej mszy św. spotkanie dla wszystkich ministrantów.
  3. W piątek po mszy św. spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania czyli z kl. VIII i III gimnazjum.
  4. Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia /powróci kolor zielony do liturgii/. Tradycyjnie jednak kolędy można śpiewać do 2 lutego czyli Gromnicznej.
  5. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża p. Stanisława Króla.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Mikłos zamieszkały w Matysówce i Monika Stankiewicz zamieszkała w Matysówce, zapowiedź trzecia. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  7. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę posprzątanie i kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 11 do 15.
  8. Ze względu na stan zdrowia i zwolnienie lekarskie zostaje tez przesunięty termin wizyty duszpasterskiej czyli kolędy. Może będzie dopiero od 20 stycznia.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” żony znajdą obrazek z modlitwą za męża. Jest nowy numer „Naszej Arki” o św. Franciszku Salezym, czy nowy numer „Dominika” dla dzieci komunijnych.
  10. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

 

Dodaj komentarz