Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021r.

Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021r.

  1. Dziś, jak już słyszeliśmy, Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  2. Jutro święto św. Jana Ewangelisty – Na mszach św. poświęcenie wina. Jutro swoje imieniny obchodzi nasz ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. Polecajmy go w naszych modlitwach.
  3. We wtorek wspomnienie Świętych Młodzianków – dzieci betlejemskich zabitych przez Heroda. W tym dniu o 1700 od starego cmentarza do bazyliki OO. Bernardynów odbędzie się XVIII Rzeszowski Marsz za Życiem.
  4. W środę nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
  5. W piątek zakończenie roku Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 1500. Na ten dzień Ks. Biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Maryi Bożej Rodzicielki. Msze św. o 730, 930, 1100 i 1500. Jest to pierwsza sobota miesiąca. O 1500 będzie nabożeństwo pierwszosobotnie a po nim dopiero msza święta.
  7. Serdecznie dziękuję za stroiki, zakupione bombki i łańcuchy, ubranie choinek i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Pienińskiej od numeru 28 do 38. Za tydzień będzie ul. Boczna.
  8. Podobnie jak w zeszłym roku ze względu na pandemię nie odbędzie się tradycyjna kolęda. Mieszkańców parafii, którzy jednak chcieliby pomodlić się o Boże błogosławieństwo dla siebie i swoich rodzin, serdecznie zapraszamy na specjalne msze święte dla poszczególnych rejonów parafii. Na mszę św. można przynieść ze sobą wodę w naczyniu do poświęcenia lub samo naczynie i wziąć wodę poświęconą z zakrystii a po powrocie do domu, po wspólnej modlitwie rodzinnej pokropić swój dom. Gdyby ktoś potrzebował np. poświęcić nowy dom lub jakiejś szczególnej rozmowy duszpasterskiej to można umówić się indywidualnie na kolędę. W tym roku te msze św. dla poszczególnych rejonów parafii będą przez wszystkie niedziele stycznia o 1500.
  9. Plan mszy św. kolędowych:

  2 Iul. Matysowska od początku do Szkoły wraz z ul. Skalistą i Wichrową
  9 I
ul. Matysowska od Szkoły do końca
16 I
ul. Kukuczki, Św. Rity, Św. Walentego i Górska
23 I
ul. Alpejska, Pienińska i Boczna
30 Iul. Nowe Wzgórze, Wierchowa i Nycza

 

Dodaj komentarz